Аналізи на Torch-інфекції до шлюбу: Кабмін затвердив держпрограму

Аналізи на Torch-інфекції до шлюбу: Кабмін затвердив держпрограму

Укрінформ
Кабінет міністрів затвердив Державну соціальну програму „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини" на період до 2021 року.

Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду в середу, 30 травня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Заступник міністра соціальної політики Олександра Чуркіна зазначила, що державна програма містить конкретні завдання з реалізації Конвенції ООН про права дитини та визначає 9 пріоритетів.

Зокрема, до пріоритетів належить створення сприятливих умов для життя та розвитку дитину, забезпечення рівних можливостей для всіх дітей, зміцнення інституту сім'ї та формування відповідального батьківства, врахування думки дітей при прийнятті рішень щодо державної та місцевої політики, захист дітей від насильства, створення дружньої до дитини системи правосуддя, забезпечення прав дітей у ситуації збройного конфлікту, створення безпечного інформаційного простору для дітей, формування територіальних громад, доброзичливих до дітей.

Читайте також: Пелюшки та підгузки: породіллям із вересня роздаватимуть "пакунки малюка"

"Програма реалізовуватиметься за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів та за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством України", - зауважила Чуркіна.

Крім того, вона уточнила, що державна програма передбачає добровільне обстеження майбутнього подружжя на Torch-інфекції, тобто інфекції, які можуть негативно впливати на майбутніх дітей.

"Коли майбутнє подружжя буде приходити до РАЦСів і подавати заяву про реєстрацію шлюбу, то отримуватиме направлення на добровільне обстеження на торч-інфекції. Саме ці інфекції, якщо знаходяться в організмі дорослої людини, то мають великий вплив на здоров'я новонародженої дитини", - сказала Чуркіна. 

Вона такоє нагадала, що Україна ще 1991 року ратифікувала Конвенцію ООН про права дитини.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-