Табелів у перших класах більше не буде - Гриневич

Табелів у перших класах більше не буде - Гриневич

Укрінформ
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич провела нараду з учителями та директорами пілотних шкіл, які реалізують програму Нової української школи.

Під час поїздки на Одесщину вона розповіла, зокрема, що табелі першокласників будуть замінені іншим документом, який засвідчуватиме їхні досягнення, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Нова українська школа — це про те, щоб перетворити школи не тільки в місця, де дітям дають знання. У школі маємо не просто давати дитині вміння самореалізовуватися, а й справлятися зі складними проблемами, радіти життю, захищати своє емоційне здоров’я. Ми це починаємо з початкової школи", - зазначила Гриневич.

За словами міністра, особливу цінність при цьому має реалізація пілотних проектів, які дають можливість зрозуміти, які саме сучасні підходи до підготовки вчителів найбільш ефективні.

Міністр відзначила важливість підтримки з боку Одеської облдержадміністрації проекту запровадження широкосмугового інтернету та Wi-Fi в опорних школах Одещини, а також розповіла про низку педагогічних новинок, що стосуються педагогів початкової школи, в тому числі заміни табеля успішності для школярів-першокласників. "Увесь світ йде шляхом вербального оцінювання дітей, і в новому табелі мають бути зафіксовані уміння, яким ми приділяємо найбільшу увагу. Відтепер табелі успішності будуть замінені іншим документом, який засвідчуватиме досягнення дітей. Тобто головними показниками першокласників будуть їх досягнення з предметів і набуті навички", - розповіла міністр.

Читайте також: Батькам першачків не треба вказувати у заявах державну мову навчання - Гриневич

Гриневич високо оцінила діяльність колективів пілотних шкіл, що функціонують у південних областях, а також реалізацію проекту "Нове покоління вчителів початкової школи", що здійснюється на базі Одеського, Балтського, Білгород-Дністровського педучилищах. 250 випускників цих закладів проходять спеціальну підготовку, і з 1 вересня 2018 року навчатимуть першокласників.

На нараді глава відомства вручила почесні грамоти кращим педагогам пілотних шкіл.

"Успіх реформи Нова українська школа належить у першу чергу від вас, - звернулась міністр до учасників наради, -  саме ви зможете згодом сказати: я починала, ми були першими. Якщо ця реформа буде успішною, вона дасть нові шанси нашим українським дітям", - підсумувала міністр.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-