20 травня: народний календар і астровісник

20 травня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Ніла-Мироточивого; чого не виоре і золотий плуг і чи можна відчути відпочинок на смак.

Християни західного обряду святкують сьогодні свято П’ятидесятниці, яке православні та греко-католики відзначатимуть рівно за тиждень, 27 травня.

У нас сьогодні Ніла-Мироточивого, відомого афонського ченця ХVІІ століття. Народився він у невеличкому грецькому містечку, рано осиротів, виховувався дядьком-монахом. Невдовзі обоє вирішили залишити мир з усіма його спокусами та принадами й оселилися на Афоні. Ніл збудував собі келію на одній із найвищих і неприступних скель над урвищем, де ревно вправлявся в молитві, мовчанні та боротьбі з бісами. Після його смерті з тієї скелі потекло ароматне миро – так афонські ченці, а потім і паломники, дізналися, що Ніл за свої подвиги був удостоєний святості. Нілу Мироточивому приписують авторство «Посмертних пророцтв».

На Ніла Мироточивого зазвичай очікували дощів, які власне й були запорукою гарного врожаю. Про це свідчать численні прислів’я: «Як у травні дощ не паде, то й золотий плуг не виоре», «Як випадуть у травні три добрі дощі, то вродить хліба на три роки»; «Травневий дощ хліба на ноги підіймає» і нарешті найсмачніше: «Травневий дощ, як з грибами борщ».

Іменинники нині Іван, Антін, Давид,Михайло, Степан.

6-ий місячний день. Важливими будуть щирість, відкритість, емоційність, позитивне бачення світу. Не завадить і почуття гумору, яке зможе пригасити будь-які спалахи конфліктності. Добре обмінюватися послугами. Утім, не варто ділитися з кимось власними таємницями – ризикуєте стати жертвою чорного піару. А головне, не забувайте, що сьогодні неділя. Відчуйте смак відпочинку. У когось він пахне полином і степом, у когось – лісом або морським бризом, а в когось – всіма запахами вузької міської вулички, де змішалися, наче в плавильному тиглі аромат кави і свіжої випічки, молодої зелені та нагрітого сонцем каменю, дощу і ванілі. До речі, за останній рік ваніль суттєво піднялася в ціні на світовому ринку й коштує дорожче ніж срібло. Серед найдорожчих прянощів вона займає друге місце після шафрану. 

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1943 році – +1,1, а найтеплішим у 1996 -  +32,5.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-