18 травня: народний календар і астровісник

18 травня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні теплої Ярини; як правильно садити розсаду і де шукати загадковий прогрес. 

Ну от: вчора ввечері святий Петро закрив райську браму на ключ, тому тепер туди пускатимуть тільки за спецперепустками, про наявність яких варто турбуватися протягом життя. За народним календарем Вознесіння є граничним днем, який розділяє весну й літо, тож відсьогодні починається літо, а ще цього дня Церква згадує святу великомученицю Ірину. Свята Ірина Македонська була першою жінкою, прославленою в лику великомучеників й знаходиться в одному ряді з самим Георгієм Змієборцем.

«Прийшли Ярини – не прикривай сіни», - казали в давнину, маючи на увазі, що холодів вже не буде. На Ярини господині зазвичай займалися висадкою розсади. Висаджуючи молоду капусту, селянки промовляли: «Не будь голенастою, будь пузатою; не будь пустою, будь пружною; не будь красною, будь смачною!» Подібні замовляння існували до кожного овочу. Але був ще такий нюанс: розсаду ніколи не висаджували в четвер, вважаючи, що тоді капусту понівечать шкідники. Розсаду садили обов’язково натщесерце, аби пажерливі кури не склювали.

Також цього дня вшановується ікона Божої Матері «Невпиваєма чаша», перед якою моляться, коли мають проблеми з «зеленим змієм».

Іменинниця сьогодні Ірина (Ярина).

Нині 4-ий місячний день. В першій половині дня існує ймовірність наштовхнутися на певні перешкоди і труднощі в багатьох справах. З одного боку варто сконцентруватися на серйозних питаннях, а з іншого – все ж змиритися з деякими обмежувальними рамками. Якщо зненацька нападе дух зневіри, робіть щось сміливе, яскраве і надзвичайне. Не бійтеся експериментувати, долаючи інерційні моделі поведінки, на ходу перебудовуючи стратегію дій. У другій половині дня відчуватиметься суттєвий прогрес, замисли втіляться в конкретні форми, але маємо проявляти обережність, утримуючись від поспішних висновків. Контролюймо енергію й трансформуймо деструктивні імпульси в позитивний потужний потік.  

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1941 році – +3, а найтеплішим у 1909 -  +32,1.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-