УПЦ КП застерігає Московський патріархат від участі у провокаціях Кремля

УПЦ КП застерігає Московський патріархат від участі у провокаціях Кремля

Звернення
Укрінформ
Синод УПЦ КП закликав Московський Патріархат не брати участь у політичних провокаціях прокремлівських сил.

Про це йдеться у зверненні, підписаному Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом.

"Закликаємо архієреїв, духовенство і вірних, які перебувають в складі Московського Патріархату в Україні, не брати участь у політичних провокаціях прокремлівських сил, не ставати заручниками їхнього прагнення реваншу і повернення до влади", - зазначено у зверненні.

Синод УПЦ КП висловлює протест проти втручання Російської Федерації у церковні справи з метою перешкодити визнанню автокефалії. "Вважаємо, що своїми діями вони порушують законодавство України, розпалюють міжконфесійну ворожнечу, втручаються у справи релігійних організацій, спонукають одні релігійні організації втручатися у справи інших", - наголосили в УПЦ КП.

Київський Патріархат закликає архієреїв, духовенство, ченців та мирян, що перебувають зараз в підпорядкуванні російської Церкви, до добровільного єднання в єдину Помісну Православну Церкву в Україні. "Заклики окремих політичних та громадських діячів до насильства щодо прибічників Московського Патріархату, до пошкодження чи захоплення майна, яке належить релігійним громадам в юрисдикції Московського Патріархату, нами відкидаються та засуджуються", - йдеться у повідомленні. 

Одночасно в УПЦ КП вважають недопустимим, щоби під виглядом релігійної діяльності через структури Московського Патріархату в Україні поширювалася кремлівська агресивна ідеологія «русского міра». 

Як повідомляв Укрінформ, Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха із проханням видати томос щодо автокефалії православної церкви в Україні.

Читайте також: У Філарета заявляють, що Синод щодо автокефалії ніхто не переносив

18 квітня глава держави також офіційно прийняв від ієрархів УПЦ КП та УАПЦ звернення для передачі Вселенському патріарху Варфоломію про надання українській церкві томосу про автокефалію з підписами усіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Крім того, Верховна Рада 19 квітня ухвалила постанову про підтримку звернення Президента України до Вселенського патріарха Варфоломія щодо створення Єдиної помісної української православної церкви.

22 квітня Порошенко повідомив про передачу відповідних звернень Вселенському патріархату і початок процедур, необхідних для надання автокефалії Українській православній церкві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-