26 квітня: народний календар і астровісник

26 квітня: народний календар і астровісник

1685
Ukrinform
Сьогодні Фомаїди-медунки; кого й куди тягтиме, хто знайде те, що шукав і чи варто міняти пана.

Сьогодні Церква згадує Фомаїду Єгипетську – одну з перших відомих нам жертв сексуального насильства в сім’ї. Народилася Фомаїда в благочестивій християнській родині. В 15 років вийшла заміж. Спочатку все було чудово: коханий чоловік-рибалка, щасливий шлюб, але на біду в невістку до нестями закохався свекор і почав її домагатися. Одного разу, відправивши сина в море, він намагався зґвалтувати Фомаїду, але, наразившись на опір, схопив меча й убив невістку. Чоловіка невдовзі стратили, а святу мученицю поховали біля стіни місцевого монастиря. Їй і дотепер моляться ченці від блудної пристрасті.

В народі цей день називали Фомаїдою-медункою. О цій порі особливо рясно зацвітала в наших лісах непримітна, але дивовижно красива квітка – медунка. На одній стеблинці деякі квітки у неї темно-рожеві, інші – волошково-сині. Якщо придивитись уважно, неважко помітити, що рожевий колір мають бутони і молоді квітки, а синій – більш старі, що відцвітають. До того ж медунка – один із кращих ранніх медоносів. Цього дня жінки ходили до лісу й збирали квіти та листя медунки, яке використовували для заварювання цілющих чаїв – вони були просто незамінним засобом при астмі та різного виду бронхітах. Молоді дівчата по медунку не ходили. До лісу йшли тільки найстарші жінки.

Іменинники сьогодні Герман, Дмитро і Марфа.

Сьогодні 11-ий і 12-ий місячні дні. Хто не в курсі, Сонце з 20 квітня по 20 травня перебуватиме в Тільці. Що це означає? Трохи уповільниться загальний темп і ритм; одних непереборно тягтиме до матеріальних низин (недарма ж усі клади закопують у землю), а інших – до духовних вершин. Цілком можливо, що й ті, й інші знайдуть те, що шукали, тому щасливих людей в цей період побільшає. Таланитиме як прагматикам-бізнесменам, так і представникам творчих професій. З’явиться додаткова порція наполегливості, працьовитості, витривалості та сил для досягнення цілі. Щоправда, можливе уповільнення певних процесів. Надзвичайно вдалий час для зміни роботи.  

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1948 році: –2,8; а найтеплішим у 1926 - +26,3. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>