Індекс громадянств: Україна піднялася на 19 позицій у світовому рейтингу

Індекс громадянств: Україна піднялася на 19 позицій у світовому рейтингу

Інфографіка
2257
Ukrinform
Україна стала однією з країн, де за рік зростання цінності громадянства було найпомітнішим: вона піднялася на 19 позицій (з 99-го на 80-е) в рейтингу "Індекс громадянств світу" (QNI).

Відповідний рейтинг опубліковано в п'ятницю на сайті дослідницької компанії The Henley & Partners.

"20 квітня 2018 року вийшов оновлений Індекс громадянств світу (The Henley & Partners - Kochenov Quality of Nationality Index, QNI), який демонструє об'єктивну оцінку громадянств різних країн. Експерти ранжирували 209 громадянств за різними показниками за період з 2013 по 2017 рік", - йдеться в повідомленні.

Так, у 2017 році, вперше за останні п'ять років, перше місце посіла Франція (81,7%). Німеччина - лідер минулорічних рейтингів - опустилася на друге місце (81,6%). Країни у першій десятці Індексу практично не змінилися: Ісландія, Данія, Нідерланди, Норвегія, Швеція, Фінляндія, Італія, Ірландія, Швейцарія, Австрія. Єдина зміна - Ірландія замінила в десятці лідерів Іспанію, яка перемістилася на 11-е місце. Замикають список Афганістан (14,6%) і Сомалі (13,4%).

Грузія і Україна стали країнами, де за рік зростання цінності громадянства було найпомітнішим. Вони піднялися в рейтингу на 20 і 19 позицій відповідно. Основна причина - отримання безвізового доступу до країн Шенгенської зони, йдеться у повідомленні.

Країни, в яких можна отримати громадянство через інвестиції в економіку країни, традиційно посідають високі позиції в рейтингу. Серед них найбільшою цінністю має громадянство Австрії (10-е місце з показником 78,9%). Мальта обіймає 23-е місце з показником 74,9%, слідом розташувався Кіпр з показником 73,3%. Серед карибських країн з інвестиційними програмами найвище місце у рейтингу посідає Антигуа і Барбуда - 56-е місце (41,9%).

Читайте також: Українська армія піднялася в рейтингу кращих у світі

Індекс громадянств світу - перший рейтинг, який розглядає як внутрішні чинники (масштаб економіки, розвиток людського потенціалу, громадський порядок і стабільність), так і зовнішні (безвізовий доступ для тимчасових поїздок і можливість безвізового проживання і роботи в інших країнах), що впливають на якісні показники того чи іншого громадянства.

З результатами рейтингу можна ознайомитися тут

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>