Мін'юст пропонує не пускати на вибори злісних аліментників

Мін'юст пропонує не пускати на вибори злісних аліментників

1170
Ukrinform
Міністр юстиції Павло Петренко презентував у Верховній Раді другий пакет законодавчих ініціатив, спрямованих на захист прав дітей та посилення відповідальності батьків, які ухиляються від сплати аліментів.

Як інформує прес-служба відомства, запропоновані новації є продовженням реалізації ініціативи Мін'юсту "Чужих дітей не буває".

«Ми бачимо реальний результат від запроваджених заходів впливу на боржників. Сотні тисяч найменших українців змогли отримати допомогу, яку не бачили роками. Це дало нам поштовх йти далі - напрацьовувати наступні новації, які назавжди ліквідують таке ганебне явище як несплата аліментів на утримання власних дітей», - наголосив Петренко.

За його словами, після прийняття другого пакету запропонованих змін українці, які мають заборгованість зі сплати аліментів більше 6 місяців, не зможуть обіймати найвищі посади в органах виконавчої влади та будуть позбавлені можливості брати участь у виборах.

Окрім того, як наголосив міністр, якщо хтось вже працює в органах влади, а його заборгованість перевищила 12 місяців - це буде підставою для звільнення такого чиновника чи припинення його повноважень.

«Це нововведення змусить неплатників, які роками ховалися за депутатськими значками чи посвідченнями держорганів, виплатити заборговане», - сказав міністр юстиції.

Ще одна ключова новація - нарахування чималої пені на суму заборгованості, що утворилася більш ніж за рік.

«Не платити аліменти має бути максимально невигідно. Після прийняття наших пропозицій розмір аліментів збільшуватиметься автоматично, залежно від строку несплати. Не платиш 1 рік - заплати додатково 20% від суми заборгованості. Не платиш 2 роки - сума додаткової сплати сягне 30%. Не платиш 3 роки - сума боргу автоматично збільшуєтьсяна 50%», - поінформував Петренко.

Напрацьований пакет нововведень також передбачає автоматичний арешт коштів боржників та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від виконання суспільно корисних робіт. Санкцією за таке правопорушення може бути навіть ув'язнення на строк до 2 років.

Читайте також: На суспільні роботи відправили більше як 200 злісних аліментників

«Вкрай важлива ініціатива - збільшення мінімального розміру аліментів на одну дитину. Нині - це менше 1000 гривень. На ці гроші неможливо прогодувати, одягнути і підготувати до школи малюка. Ми домагатимемося значного збільшення суми виплат для однієї дитини», - заявив Петренко.

Окремий блок пропозицій стосується забезпечення прав дітей з інвалідністю та тяжкохворих дітей. Зокрема, повний спектр обмежень буде застосовано до батьків таких дітей, які мають борг 3 місяці.

Серед новацій - звільнення дітей від обов'язку утримувати непрацездатних «горе»-батьків або мати у випадку не сплати аліментів понад 3 роки, притягнення до кримінальної відповідальності осіб, котрі злісно ухиляються від виконання суспільно корисних робіт, запровадження системи автоматизованого арешту коштів боржників та заборони відчужувати власне майно.

Як додала представник Президента в парламенті Ірина Луценко, серед пропонованих новацій також відміна оподаткування аліментів від батьків-нерезидентів та надання податкових пільг батькам, які вкладають кошти в розвиток своєї дитини - оплачують музичну школу, спортивну секцію, навчання у садку чи приватному освітньому закладі.

Пропонується також підтримати сім'ї тяжкохворих дітей. Зокрема, на період оформлення інвалідності той з батьків, хто доглядає за дитиною, матиме право на безоплатну відпустку і матеріальну допомогу від держави.

Петренко нагадав, що з початку року виконавці Мін'юсту стягнули на користь дітей 892 млн грн боргу, 116 тисячам неплатників було заборонено виїжджати за кордон, 117 тисяч боржників отримали обмеження у праві керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати.

Окрім того, наголосив Петренко, 8,5 тисячі боржників оголошено у розшук, а стосовно 13 тисяч складено протоколи про призначення суспільно корисних робіт. Понад 300 таких протоколів уже підтримано судами, решта перебувають на розгляді.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>