У Мінсоцполітики розповіли, як планують провести монетизацію субсидій

У Мінсоцполітики розповіли, як планують провести монетизацію субсидій

Укрінформ
У Міністерстві соціальної політики планують провести монетизацію субсидій для домогосподарств у два етапи.

Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева в ефірі "Вечірнього прайму" на телеканалі "112 Україна". 

"Ми плануємо цю роботу у два етапи, - на першому ми плануємо монетизувати субсидії для тих домогосподарств, які мають індивідуальне опалення, тобто використовують газ чи електроенергію для опалення приміщень, -  ми їм плануємо видавати коштами, встановивши серйозну відповідальність за несплату комунальних послуг", - розказав він.

Читайте також: Рева: Підстави для підвищення мінімалки є вже сьогодні

Другий етап буде стосуватися тих, хто отримує субсидії, проживаючи у багатоквартирних будинках, де є централізоване опалення.

"Наступний етап, - видавати тим, хто отримує субсидії, проживаючи у багатоквартирних будинках, де є централізоване опалення. Там, ми вважаємо, повинні бути спецрахунки, з картками, бо якщо, наприклад, ви не платите за житлово-комунальні послуги і у вас індивідуальне опалення, вас виконавець послуги може у будь-який момент просто позбавити цієї послуги. Для того, щоб її поновити, вам треба заплатити", - зазначив міністр.

Читайте також: Населення заборгувало за комуналку понад 40,5 мільярда

Рева зазначив, що у цьому випадку планується запровадити спецрахунок, щоб уникнути випадків, коли через несплату послуг деякими мешканцями багатоквартирних будинків відключають весь будинок.

"Коли ми говоримо про багатоквартирний будинок, якщо ви платите, а ваш сусід ні, не можна його відключити, а вас – ні, це можна відключити весь будинок. Тому тут є проблема. Так от, щоб цієї проблеми не було, - спецрахунок, і людина з цього рахунку матиме право заплатити за певними рахунками кошти за ті комунальні послуги, які вона отримає", - підкреслив міністр.

Читайте також: Розенко назвав переваги монетизації пільг на проїзд

За його словам, по закінченню сезону, якщо особа розрахувалась і в неї залишились кошти, вона може їх зняти і використати так, як вважає за потрібне.

Нагадаємо: Кабінет міністрів схвалив введення монетизації субсидій з 1 січня 2018 року, а 26 квітня Кабмін прийняв рішення про початок процесу монетизації субсидій.

Як повідомив Володимир Гройсман, це рішення торкнеться 1,5 млн сімей, які зможуть отримати приблизно 700 грн в якості одноразової виплати. Рішення передбачає грошову виплату, яка дорівнює вартості 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-