Гендерна рівність в Україні: Кабмін затвердив програму до 2021 року

Гендерна рівність в Україні: Кабмін затвердив програму до 2021 року

Укрінформ
Кабінет міністрів затвердив Державну соціальну програму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року.

Таке рішення ухвалено на засіданні у середу, повідомляє Урядовий портал.

"Реалізація програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року сприятиме утвердженню принципу рівності жінок і чоловіків у пріоритетних сферах соціального та економічного розвитку в Україні, ефективному розв’язанню проблем та усуненню диспропорцій гендерного розвитку з чіткою орієнтацією на права людини", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, програма враховує рекомендації ООН, Ради Європи, Європейського Союзу, ОБСЄ, міжнародних моніторингових інституцій у галузі прав людини, а також положення міжнародних договорів, зокрема Угоди про асоціацію Україна – ЄС.

Документ визначає основні завдання, спрямовані на підвищення рівня дотримання принципу забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життя українського суспільства. Зокрема, передбачається вдосконалити нормативно-правову базу, механізм проведення гендерно-правової експертизи, механізм реалізації права на захист від дискримінації за ознакою статі, врахувати гендерний компонент у програмах економічного та соціального розвитку.

Читайте також: Депутат розповіла, як часто жінок запрошують експертами у ЗМІ

Планується також розширити перелік статистичних показників, диференційованих за статтю, і зменшити гендерний дисбаланс у сферах державної служби та управління людськими ресурсами (зокрема, розроблення та внесення до програм курсів підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків).

Крім того, передбачено внести гендерну складову до програми реформ.

До реалізації програми, крім органів державної влади і місцевого самоврядування, залучатимуться міжнародні організації та громадські об’єднання, які здійснюють діяльність у цій сфері.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-