Предстоятелі українських церков привітали вірян з Великоднем

Предстоятелі українських церков привітали вірян з Великоднем

Відео
Укрінформ
Глави українських церков звернулися до вірян і духовенства з посланнями, присвяченими світлому святу Воскресіння Христового.

Так, Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет наголосив, що Христос своїм воскресінням дає нам силу для боротьби з гріхом.

"Кожного року ми святкуємо Пасху Христову, але святкуємо по-різному. Одні святкують просто як свято, як звичай, коли освячуються паски, крашанки, - це зовнішнє святкування Пасхи. А сутність Пасхи, тобто Воскресіння Христового, полягає в тому, що Син Божий переміг у нашій гріховній людській природі смерть і гріх й, таким чином, визволив нас від гріха і від смерті, і тому ми радіємо, часто радіємо, не усвідомлюючи, чого ми радіємо. А радіємо тому, що Господь подолав у нашій природі гріх і визволив нас від смерті, і ми тепер хочемо-не-хочемо, а воскреснемо із мертвих. Багато хто думає, що помре і на цьому його життя закінчиться. Ні, не закінчиться: людина душею безсмертна, але буде безсмертною і тілом. І тому Пасха Христова для нас - це є вічне життя, причому блаженне життя, тому що Христос визволив нас від гріха, а гріх є страждання і смерть, тому ми радіємо", - зазначив Патріарх Філарет.

Водночас він зазначив, що українські військові "віддають своє життя за Батьківщину, рідну землю та державу, тому що вони вірять у вічне життя".

"А ті, які допомагають, виявляють цим любов до своїх ближніх, які страждають. Тобто це і є наслідок воскресіння Ісуса Христа. Тому ми не тільки радіємо, а на привітання "Христос Воскрес!" відповідаємо "Воістину Христос Воскрес!". Правду ми говоримо, що воістину Христос Воскрес? Правду! Бо ніхто не скаже, що відповідаючи "Воістину Воскрес!", він у це воскресіння не вірить - йому слава на віки віків", - зауважив Патріарх Філарет.

Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) у своєму зверненні побажав, щоб Великдень став святом "переміни наших сліз на радість".

"Ми святкуємо найбільше християнське свято - Воскресіння нашого Спасителя, Пасху Господню. Це свято для нас має життєдайне значення. Я думаю, що саме це свято дасть нам можливість відповісти на фундаментальне питання: хто ж такі християни? Відповідаючи на це питання, яке, можливо, нам ставлять зараз люди інших релігій, віровчень чи навіть невіруючі, ми можемо з упевненістю сказати, що християни - це ті, які стали причасниками смерті і Христового воскресіння у Таїнстві Хрещення. Християни - це свідки воскреслого Христа", - зазначив предстоятель УГКЦ.

Блаженніший Святослав побажав усім вірянам, щоб це свято було святом оновлення нашої віри, надії та любові.

"Бажаю, щоб кожен із нас у святкуванні цієї Пасхи ще раз зрозумів, ким ми є як християни. Бажаю, щоб ми знову відчули, що ми вже живемо життям вічним і прямуємо до нашого Господа, навіть незважаючи на смерть. Бажаю, щоб це свято стало святом переміни наших сліз на радість!" - зазначив предстоятель УГКЦ.

Предстоятель Української православної церкви  Блаженніший митрополит Онуфрій закликав вірян, які прагнуть стати наслідниками вічного життя, прощати і любити свого ближнього.

"Ми сердечно сьогодні дякуємо Своєму Спасителю за той дар життя, який Господь приніс для всіх нас. Але для того, аби бути наслідником вічного життя, людина повинна прощати ближнього, любити свого ближнього, терпіти ближнього. Чому це так? Тому, що якщо ми не спроможні прощати ближніх, якщо ми не можемо любити ближніх і терпіти їх, то ми не спроможні вмістити у собі дар Вічного життя", - зазначив митрополит Онуфрій.

Як повідомлялося, православні християни 8 квітня відзначають найвеличніше свято - Світле Христове Воскресіння, або Великдень.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-