Перевірку на відповідність займаній посаді вже не пройшли 25 суддів

Перевірку на відповідність займаній посаді вже не пройшли 25 суддів

Укрінформ
Перевірку на відповідність займаній посаді вже не пройшли 25 суддів: кваліфікаційний іспит не склав 21 суддя, ще 4 - не пройшли співбесіду.

Про це повідомляє Вища кваліфікаційна комісія суддів України за підсумками двох тижнів проведення співбесід.

"286 суддів із першої тисячі в межах кваліфікаційного оцінювання протягом минулих двох тижнів пройшли співбесіди. 212 з них підтвердили відповідність займаній посаді, стосовно 64 оголошено перерву – переважно через висновки Громадської ради доброчесності (ГРД), 4 судді не підтвердили здатності здійснювати правосуддя", - зазначають в комісії.

Перша тисяча суддів, які проходять кваліфікаційне оцінювання, перебувають на етапі публічних співбесід, що транслюються на YouTube-каналі ВККСУ. Цій роботі передувало розпочате у листопаді 2017 року психологічне тестування та співбесіди з психологами, складення іспиту, детальне вивчення досьє кандидатів. До етапу співбесід було допущено лише тих судів, які успішно склали дворівневий іспит – анонімне письмове тестування та практичне завдання на вміння формувати судові рішення. Так, за результатами перевірки робіт, іспити не склав 21 суддя.

Протягом двох тижнів члени комісії заслухали 286 суддів місцевих та апеляційних судів. Із цієї кількості суддів 212 підтвердили здатність здійснювати правосуддя, тобто їх визнано такими, що відповідають займаній посаді. 

Крім того, в комісії додали, що наразі оголошено перерву у розгляді стосовно 64 суддів. Незважаючи на те, що ГРД заявила про припинення участі в оцінюванні, комісія буде уважно ставитись до матеріалів, що надходять від представників громадського сектора. «Ми чекаємо на підписи від членів ГРД своїх документів. Для усунення недоліків документів надано 10 днів. Сподіваємося, що ці мінімальні вимоги будуть виконані, і комісія зможе розглянути висновки щодо тих суддів, за якими оголошено перерву», – зазначив член ВККСУ Михайло Макарчук.

За результатами співбесід 4 суддів визнано такими, що не відповідають займаній посаді. У комісії наголосили, що такі рішення стосовно цих суддів були прийняті, не зважаючи на відсутність по ним висновків ГРД. Стосовно 4 суддів кваліфікаційне оцінювання зупинено (через дисциплінарні справи), щодо іще 2 – оцінювання припинено (через звільнення).

Читайте також: Суддя КСУ вважає небезпечними дії Громадської ради доброчесності

Для успішного проходження оцінювання суддя має набрати не менше 670 із 1000 балів. Зокрема, максимальну кількість балів розподілено так: за компетентність – 500 балів, професійна етика – 250 балів, доброчесність – 250 балів. Кваліфікаційне оцінювання стосовно 990 суддів розпочалося у листопаді 2017 року і має завершитись у травні 2018 року. Друга група у кількості 1780 суддів розпочала проходити іспити у межах кваліфікаційного оцінювання у лютому 2018 року. Завершити співбесіди із цими суддями планується наприкінці 2018 року.

Процедуру оцінювання, яка вперше проводиться в Україні, мають пройти 5700 суддів. Його метою є перевірка, чи відповідає суддя займаній посаді.

Як повідомляв Укрінформ, Громадська рада доброчесності 26 березня вийшла з процесу оцінювання суддів апеляційних та місцевих судів. За словами членів Ради, це сталося тому, що ВККСУ перетворює процес оцінювання на формальність і на «конвеєр, єдина мета якого - зберегти суддям посади та відзвітувати про «успішне завершення» реформи». 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-