Рева пропонує ввести відповідальність за несплату аліментів на утримання батьків

Рева пропонує ввести відповідальність за несплату аліментів на утримання батьків

Укрінформ
Міністр соціальної політики України Андрій Рева переконаний, що діти повинні платити аліменти на утримання літніх батьків.

Про це він заявив в ефірі спільного проекту Радіо Свобода та Радіо НВ.

“Я вважаю, що у випадку дітей до літніх батьків має бути жорстка відповідальність – потрібно законодавчо ввести серйозну відповідальність – вони теж повинні платити аліменти на утримання батьків. У 51-й статті Конституції написано, що батьки зобов’язані утримувати свої неповнолітних дітей, повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків”, – наголосив Рева.

Читайте також: Чверть всіх виконавчих проваджень стосуються аліментів - Мін'юст

Він зазначив, що зараз Міністерство юстиції “воює зі злісними неплатниками аліментів”.

“Я вважаю - це дуже правильно. Подивіться, скільки тисяч дорослих чоловіків, які нормально почуваються, не вважають за потрібне давати кошти на виховання і розвиток своїх дітей. Буквально за місяць цим дітям більше 500 мільйонів гривень було перераховано такими недолугими батьками”, – заявив Рева.

6 лютого 2018 року набрав чинності закон щодо посилення відповідальності за несплату аліментів, який Верховна Рада ухвалила торік у грудні.

Законом, зокрема, визначені нові способи покарання боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що перевищує суму, яка мала бути сплачена за 6 місяців. Так, встановлюється тимчасове обмеження таких осіб у праві виїзду за межі України, у праві кермування автомобілем, користуванні вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю, у праві на полювання. Закон передбачає і «суспільно корисні роботи» для порушника.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-