Українським заробітчанам у Фінляндії розповіли про нові правила

Українським заробітчанам у Фінляндії розповіли про нові правила

Укрінформ
Посольство України у Фінляндії нагадує, що з 1 січня запроваджено нові правила в’їзду іноземців на територію країни з метою виконання сезонних робіт, і радить заздалегідь підготувати необхідні документи.

Про це повідомив у Twitter посол України у Фінляндії Андрій Олефіров. 

"Щорічно до Фінляндії прибувають тисячі українців на сезонні роботи. Цього року змінено правила працевлаштування. Ми проконсультувалися з відповідними органами Фінляндії і зробили такі поради", - написав Олефіров.

 Зокрема, тим українцям, які користуються не біометричним паспортом громадянина України для виїзду за кордон, як і раніше, слід звертатися до посольства Фінляндії в Україні для отримання візи для виконання сезонних робіт.

У диппредставництві попередили, що чинна шенгенська віза (туристична або ділова) не дає права на виконання сезонної роботи на території Фінляндії, у цьому випадку слід оформити спеціальну візу для виконання сезонних робіт.

"Водночас, якщо ви маєте намір відвідати Фінляндію виключно з метою збору диких (лісових) ягід і у вас є чинна фінська віза, то оформлювати візу для виконання сезонних робіт не потрібно. Однак за таких обставин про свій майбутній візит у Фінляндію слід повідомити посольство Фінляндії в Україні", - зазначили у посольстві.

Тим українцям, які користуються біометричним паспортом громадянина України для виїзду за кордон,  з 1 січня 2018 року для приїзду у Фінляндію для виконання сезонних робіт терміном до 90 днів слід оформлювати сертифікат на сезонну роботу.

"При цьому законодавством Фінляндії розширено поняття сезонної роботи: робота для сільського господарства, громадського харчування, лісового господарства, на хутровій фермі, збирання ягід на фермі, консультування з питань туризму. Єдиним видом сезонних робіт, який не потребує наявності сертифікату, залишається збирання диких (лісових) ягід", - поінформували у посольстві.

Для отримання сертифікату заявник має звертатися не до посольства Фінляндії в Україні, а надсилати заяву та інші матеріали безпосередньо до Імміграційної служби Фінляндії

Детальні роз’яснення щодо процедури оформлення сертифікату містяться на сайті Посольства Фінляндії в Україні. 

Читайте також: Польща може створити держагенцію для українських заробітчан

Термін виготовлення сертифіката становить до трьох місяців. Під час проходження процедури прикордонного контролю у Фінляндії співробітнику Прикордонної служби Фінляндії слід надати роздрукований сертифікат.

"При цьому звертаємо увагу, що поряд із чинним сертифікатом під час в’їзду на територію країни Шенгенської угоди ви маєте мати при собі також зворотній квиток (або довести свою спроможність в інший спосіб залишити територію Шенгенської зони), чинний страховий поліс на увесь період перебування на території Шенгенської зони", - акцентували у посольстві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-