ГРД припиняє участь у

ГРД припиняє участь у "конвеєрі" з кваліфікаційного оцінювання суддів

Укрінформ
Громадська рада доброчесності (ГРД) заявляє про припинення участь у процесі кваліфікаційного оцінювання суддів, не бажаючи брати участь у "псевдоперевірці", яку проводить Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ).

Про це повідомляється на офіційному сайті ради.

"Менше, ніж за рік Вища кваліфікаційна комісія суддів України хоче переатестувати понад 5000 суддів. 23 березня одна з колегій ВККС за півтори години встигла провести співбесіди із 9 суддями. Це лише підтверджує, що кваліфікаційне оцінювання - конвеєр, єдина мета якого - зберегти суддям посади та відзвітувати про "успішне завершення" реформи", - йдеться у повідомленні.

В організації вважають, що як наслідок такої роботи, "вже у "реформованих" судах опиняться і судді Майдану, і судді, які часто відвідують окуповані території, що загрожує національній безпеці країни, і судді, статки яких не відповідають задекларованим доходам, і судді, які причетні до ухвалення  свавільних рішень, які стали предметом розгляду ЄСПЛ".

"На суддівському ВККС влаштовує суддям псевдоперевірку їхнього професійного рівня та доброчесності. Порушуючи закон та Конституцію ВККС зробила все для того, аби громадськість не змогла перешкодити цьому конвеєру. Більше того, своїми рішеннями Комісія дала зелене світло усім суддям, які ухвалювали рішення проти учасників Революції Гідності," -  зазначають у Громадській раді.

Читайте також: Перші 988 суддів склали кваліфікаційні іспити

"Аби влада, розхвалюючи досягнення судової реформи, перед українцями та міжнародними організаціями вкотре не використала громадськість, Громадська рада доброчесності вирішила припинити свою участь у квазіпроцесі очищення суддівського корпусу", - підкреслюється в повідомленні.

На сайті також повідомляється, що Громадська рада доброчесності офіційно заявить про свій вихід з процесу кваліфікаційного оцінювання суддів та озвучить причини такого рішення на брифінгу у понеділок, 26 березня.

Громадська рада доброчесності створена і діє з метою сприяння Вищій кваліфікаційній комісії суддів України у встановленні відповідності судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики та доброчесності для цілей кваліфікаційного оцінювання.

Рада складається з двадцяти членів, які обираються строком на два роки. Поточний склад Ради був затверджений зборами представників громадських об’єднань 11 листопада 2016 року. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-