Греція скоро відпустить в Україну 26 моряків із арештованих суден - МЗС

Греція скоро відпустить в Україну 26 моряків із арештованих суден - МЗС

Укрінформ
Генеральний прокурор Греції пообіцяла Міністерству закордонних справ України, що 26 наших співвітчизників  - членів екіпажів заарештованих  у Греції трьох іноземних суден - незабаром зможуть повернутися в Україну.

Про це заявив на брифінгу в четвер, 15 березня, заступник директора Департаменту консульської служби  – начальник Управління консульського забезпечення Василь Кирилич, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

"Ключовим нашим клопотання до грецької сторони є ухвалити фінальні рішення і надати можливість громадянам України - членам екіпажів іноземних суден, заарештованих у Греції, повернутися в Україну. Генеральний прокурор Греції пообіцяла, що рішення не забаряться і будуть швидкими. Вона підкреслила, що члени екіпажів не є затриманими, отже після ухвалення рішення щодо вантажу і власне суден члени екіпажів зможуть повернутися в Україну", - сказав Кирилич. 

Він уточнив, що йдеться про наших співвітчизників - членів екіпажів суден Mekong Spirit, RC 300-97 та Andromeda, які до завершення слідчих дій і винесення фінальних рішень не можуть залишити територію Греції.

Читайте також: Українських моряків півтора місяці тримають під арештом у Нігерії

Кирилич зазначив, що українська сторона висловила тривогу і нерозуміння з приводу того, чому впродовж тривалого часу, зокрема, у випадку RC 300-97 це майже 15 місяців, а "Mekong Spirit" уже 10 місяців,  не ухвалено рішень по суті справи,  внаслідок чого члени екіпажів не можуть повернутися на батьківщину.

Зокрема, "Mekong Spirit", власником якого є швейцарська компанія, було затримане грецькою поліцією 25 травня 2017 року за підозрою у перевезенні товарів воєнного призначення. Членами його екіпажу є 17 громадян України, у тому числі капітан. Наразі, поки триває слідство, члени екіпажу перебувають на судні, а капітан живе в Афінах. 

На затриманому в листопаді 2016 року судні RC 300-97 перебуває 7 членів екіпажу - громадян України. За словами Кирилича, під час відрядження до Греції він відвідав судно і побачив, що воно перебуває у незадовільному технічному стані. 

Членами екіпажу затриманого 6 січня 2018 року судна Andromeda є 2 громадян України - капітан і його старший помічник. Наразі, на етапі досудового слідства, вони перебувають в одному із закладів тримання  у місті Пірей поблизу Афін. 

Кирилич поінформував, що під час зустрічей з грецькою стороною обговорювалося питання про можливість надання нашим співвітчизникам права на виїзд до України із зобов'язанням у разі потреби з'являтися до генконсульства Греції в Одесі. 

"Ця пропозиція не була відхилена, вона опрацьовується. Ми сподіваємося, що вона буде розглянута в контексті ухвалення фінальних рішень і власне звільнення громадян України, які перебувають у Греції", - зазначив заступник директора Департаменту консульської служби МЗС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-