МОЗ навесні запровадить «електронний рецепт» у 5 регіонах

МОЗ навесні запровадить «електронний рецепт» у 5 регіонах

Укрінформ
Міністерство охорони здоров'я після квітня 2018 року планує ввести в дію послугу «електронний рецепт».

Запровадження такої послуги відбудеться в рамках програми «Доступні ліки» і планується у 5 регіонах України, повідомив Громадському заступник міністра охорони здоров'я України Роман Ілик.

За його словами, після квітня 2018 року заплановані пілотні проекти по запуску «електронного рецепту». Планується, що їх запустять у п'яти регіонах України, зокрема у місті Бахмут.

«Функція буде розширюватись по тих закладах, які будуть долучатись до нової системи охорони здоров'я. Дуже важливо, що сюди постійно будуть додаватись нові ліки від різних захворювань. У першу чергу - тих захворювань, які лікуються на амбулаторній ланці», - заявив Ілик.

Читайте також: У лікарнях Києва можна чотири дні безкоштовно обстежити очі

Посадовець МОЗ пояснив, які ліки у першу чергу будуть виписуватись за «електронним рецептом».

«Власне у всіх державах, які повертають вартість ліків, в першу чергу йдеться про ті ліки, які використовують на амбулаторному прийомі. Не лікуючись в лікарні, а коли ти приходиш у поліклініку», - додав він.

Читайте також: Україна долучається до стратегії ВООЗ з подолання туберкульозу

Також Ілик нагадав, що до програми «Доступні ліки» у 2018 році включать препарати від хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, депресивних станів та необхідні для здоров’я матері та дитини під час вагітності.

«Ми вже підготували законодавчий проект для того, щоб його ухвалив уряд. Це що стосується захворювань шлунково-кишкового тракту, хронічних захворювань, в тому числі виразкової хвороби, це депресії, це захворювання, які пов'язані з анемією у вагітних», - сказав він.

Читайте також: Супрун закликала українців якомога раніше обрати сімейного лікаря

Водночас за його словами, цей проект наразі не розглядався.

«Оскільки було побоювання у Міністерстві фінансів, що коштів, виділених на 2018 рік у розмірі 1 млрд грн, буде бракувати, вирішили програму по цих трьох групах нозологіях (хвороб, - ред.), які діють зараз, поглиблювати і розширювати», - додав Ілик.

Нагадаємо: у квітні минулого року стартувала програма МОЗ «Доступні ліки» з роздачі ліків безкоштовно або з невеликою доплатою. Вона передбачає забезпечення необхідними ліками хворих на діабет, астму та серцево-судинні захворювання.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-