11 березня: народний календар і астровісник

11 березня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Хрестопоклонна неділя; печемо коржики і налаштовуємось на щось урочисте.

Сьогодні Хрестопоклонна неділя – середина Великого посту. Під час всенощної цього дня на середину церкви урочисто виноситься Хрест, який залишається там упродовж тижня; після кожної служби звершується поклоніння Хресту. Варто зауважити, що у пісноспівах цієї неділі йдеться не тільки про страждання на Хресті, але й про перемогу і радість: «Хресту Твоєму покланяємося, Владико, і Святе Воскресіння Твоє славимо», - співає Церква слова вже з Пасхальної служби. Тобто, Хрест сприймається передусім не як знаряддя тортур і ганебної смерті, а як символ воскресіння і життя. Таким чином віряни, які вже пройшли половину важкого сорокаденного шляху покаяння і постування, мали укріплятися й надихатися Живоносним Хрестом, який є одним із головних символів християнства. Хрест вінчає маківки церков; його, чи не від народження, носить кожен християнин. З ним зустрічають нове життя і проводжають у Царство Небесне.

Наші пращури називали четвертий тиждень Великого посту середпістям і зазвичай пекли з пшеничного борошна пісне обрядове печиво у формі хрестиків, яке мало назву «хрести». Тримали це печиво до того часу, коли їхали в поле сіяти яровину. Перед тим як зробити засів, сівачі з’їдали по коржику, а один коржик клали на ріллю й обсівали «на добрі сходи і щедрий врожай».

Іменинники сьогодні Петро, Сергій, Іван, Анна.

Місяць продовжує перебувати в Козерогу. На порозі вже 24-ий місячний день з дуже потужною енергетикою. Його треба використати задля поліпшення власного здоров’я і підвищення духовного рівня. Все негативне, притаманне попередньому дню – зникне, відійде в тінь. Залишиться лише енергетичний потік – чистий, глибокий, який наповнюватиме кожну клітинку нашого єства силою і життям. Цей місячний день можна назвати радісним і урочистим. Сьогодні треба відпочивати душею і тілом, але відпочинок має бути діяльним. Енергетичний бар’єр, потрібний для старту будь-якої справи зведений до мінімуму, тож користайтеся нагодою. Гожої днини, світлої неділі!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1898 році: –20,3, а найтеплішим у 1914 - +16,9.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-