9 березня: народний календар і астровісник

9 березня: народний календар і астровісник

1351
Укрінформ
Сьогодні Обертіння; хто, куди й до кого обертається і яким буде Великдень.

Сьогодні Церква згадує перше і друге обретіння глави Іоанна Предтечі, а також Еразма Печерського, в Ближніх печерах. Вважалося, що о цій порі Іоанн іскру в землю кидає, сніги «підпалює», а птахи з далеких теплих країв на батьківщину повертаються й починають шукати собі місця для гнізд. Вчасне повернення птахів з вирію було ознакою того, що весна буде теж вчасною і без катаклізмів. Якщо бачили в небі журавлів (веселиків), то рахували їх: скільки птахів у небі, стільки злотих коштуватиме «корець жита» (мірка зерна). Якщо жайворонки летіли високо, то «це вони до Бога летять молотити», а коли низько – «не донесли ціпа, і він упав, а тому й птахи поприпадали додолу». А ще наші пращури казали, що на Обертіння птиця обертається до гнізда, діти – до хліба, а чоловік – до праці. У цей день суворо заборонялося прати білизну – можна було потривожити водяного і русалок, а ще – злякати птахів. «Якщо день по снігу – то й у квітні по снігу, коли ж по голу – то й у квітні по тому». Сніг на Обертіння свідчив про те, що Великдень буде холодний.

Іменинники сьогодні Іван і Еразм.

Місячний звіздар нарахував на своїй рахівниці 22-ий місячний день. Настала остання чверть перед новомісяччям у Рибах (17 березня) – останнім знаком зодіакального циклу й останнім новомісяччям перед днем весняного рівнодення (20 березня), а отже й початком нового року в багатьох культурах. Дуже важливий і відповідальний період, коли маємо остаточно розставити всі крапки над «і», вичистити всі внутрішні авгієві стайні. Ці сім днів – час дуже глибокої внутрішньої концентрації й очищення перед періодом, коли треба буде діяти, до того ж дуже швидко. В ці дні також закладаються підвалини на цілий рік, аж до наступного дня весняного рівнодення.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1915 році: -20, а найтеплішим у 1920 році – +17,3.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-