Фінляндія дає на реформу української школи €6 мільйонів

Фінляндія дає на реформу української школи €6 мільйонів

Укрінформ
Україна та Фінляндія уклали угоду, що передбачає допомогу в підвищенні кваліфікації українських вчителів, популяризацію освіти та покращення освітнього середовища шкіл у межах реформи Нова українська школа.

Документ підписали міністр освіти і науки Лілія Гриневич та міністр закордонних справ Фінляндської Республіки Тімо Сойні 5 березня у будівлі МЗС України, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки. 

"Підписана угода (Про реалізацію проекту "Фінська підтримка реформи української школи" - ред.) передбачає підтримку з боку наших партнерів саме тих напрямів, у яких Фінляндія найбільш успішна. Широко відомо, що у власній освітній реформі фіни зробили ставку на вчителя, і це дало свої результати – зараз середня освіта у Фінляндії одна із найуспішніших у світі. Передбачений угодою проект матиме орієнтовну вартість 6 мільйонів євро. Він розрахований на 4 роки", – відзначила Гриневич.

Після підписання угоду має ратифікувати Верховна Рада України. Гриневич наголосила, що всі ці бюрократичні процедури конче потрібно завершити протягом найближчих місяців.

"Уже 1 вересня 2018 року всі першокласники прийдуть у Нову українську школу. Така масштабна зміна потребує супроводу та підтримки, і ми розраховуємо на наших партнерів у цьому процесі. Саме тому сподіваємось, що усі процеси, які має пройти ця угода, відбудуться швидко та без зайвих затримок", – зазначила міністр.

При цьому в МОН додали, що Фінляндія є одним з надійних партнерів України. Після Революції гідності Фінляндська Республіка збільшила об’єм допомоги Україні. Так, за останні три роки обсяг наданої гуманітарної та технічної допомоги становить 28,7 млн євро. Фінляндія підтримує реформи у законодавчому, економічному та енергетичному секторах через Раду Європейського Союзу, ЄБРР, Світовий банк та Північну екологічну фінансову корпорацію, зазначається в повідомленні.

Читайте також: Фінляндія готова відправити миротворців на Донбас - Клімкін

Як повідомлялося, з 1 вересня 2018 року всі першокласники навчатимуться за новим державним стандартом для початкової школи. Аби підтримати на цьому шляху педагогів, МОН запустило масштабне підвищення кваліфікації вчителів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-