6 березня: народний календар і астровісник

6 березня: народний календар і астровісник

1514
Укрінформ
Міняємо Зимовія на Весногрія, чи варто бігти на будь-який поклик і плануємо відпочинок.

Сьогодні чудотворної Козельщанської ікони Божої Матері – головної святині Полтавщини. Історія цього образу Богородиці дуже цікава. Ікона має італійське походження й імовірно була написана в ХV-XVI століттях. Спочатку вона належала одній із фрейлін імператриці Єлизавети Петрівни – жінка була італійкою, закохалася в запорізького військового писаря Сіромаху й вийшла за нього заміж. Згодом ікона стала сімейною реліквією графів Капністів. Образ прославився тим, що навесні 1881 року сталось чудесне зцілення Марії Капніст – доньки Володимира Капніста, яка впродовж тривалого часу хворіла на параліч ніг. Згодом у селі Козельщина – маєтку графів Капністів була побудована капличка, а потім і камінна церква, освячена на честь Різдва Пресвятої Богородиці. Там і знаходилась родинна святиня. В часи більшовицьких гонінь на церкву ікону переховували чорниці та віряни. У храм вона повернулася лише в 1993 році. Перед образом Козельщанської Богородиці моляться, просячи зцілення від усіляких хвороб, зокрема й від хвороб кінцівок (особливо ніг).      

Також цього дня церква згадує преподобного Тимофія. У давнину українці називали цей день Тимофієм-Весновієм, або Весногрієм. А ще казали: «Тимошеве тепло віє – старого пса гріє», «На Весногрія і старцю надія». Примічали звідки вітер: зі сходу – скоро настане справжня весна, з півдня – на теплу погоду з дощами, а якщо подує з півночі – чекай похолодання.

З іменинами вітайте Тимофія, Георгія, Олександра, Данила, Григоргія, Костянтина, Павла і Ольгу.

Нині вже 19-ий місячний день. Місяць перебуває у Скорпіоні, а Венера разом з Меркурієм переміститься в знак Овна. Хтось буде на міліметр від шекспірівських ревнощів і підозрілості, хтось змушений буде піддатися досить болючій трансформації (не обов’язково косметичній), а хтось відчує неймовірно потужний таємничий поклик, не піти на який просто не зможе (ні, коти тут ні до чого). Як би там не було, а весна, сонце, місяць, зорі та курс долара диктуватимуть свої правила. Можливі фінансові помилки, імпульсивність у діловій і приватній сферах. Натомість займіться плануванням найближчого відпочинку. Будьте уважними зі снами: не сприйміть нічні галюцинації за прозріння.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1964 році: -16,7, а найтеплішим у 1995 –  +17,4.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-