Рада зробила крок для спрощення виїзду дітей за кордон

Рада зробила крок для спрощення виїзду дітей за кордон

Укрінформ
Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку виїзду дитини за межі України".

За це рішення проголосували 233 депутати, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Цей законопроект розроблений з метою спрощення процедури виїзду дітей за межі нашої країни. На сьогодні ні суди, ні батьки не можуть надавати дозвіл на декілька виїздів дитини за межі України, тому батьки змушені на кожен виїзд дитини надавати нотаріально засвідчений дозвіл або отримувати окреме рішення суду. Ще більше ускладнюється виїзд за межі України для дітей, батьки яких перебувають за межами України, постійно проживають на тимчасово окупованих територіях або відмовляють у наданні згоди на виїзд дитини, зводячи рахунки з матір'ю дитини", - пояснив голова підкомітету з питань молодіжної політики, сім'ї та дитинства Комітету Верховної Ради з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Іван Спориш.

Зокрема, у документі пропонується надати право батькам надавати дозвіл на виїзд дитини за межі України на термін до трьох років, що передбачає один або декілька виїздів, як без обмежень або з визначенням країни, до якої в'їзд дозволено або заборонено. Пропонується також дозволити судам за відсутності згоди одного з батьків надавати дозвіл на один або декілька виїздів за межі України.

Читайте також: Президентський законопроект про нацбезпеку з’явився на сайті Ради

Водночас, якщо дитина потребує надання медичної допомоги за межами України, або виборола право участі у міжнародних олімпіадах, міжнародних музичних, художніх та інших творчих конкурсах, міжнародних дитячих змаганнях, спортивних заходах тощо, проте не має згоди одного з батьків (інших законних представників), доцільно перебачити можливість тимчасового виїзду дитини за межі України за згодою іншого з батьків (законних представників) дитини за дозволом органу опіки та піклування за умови подання підтверджуючих документів, виданих органами державної влади України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-