Геращенко розкритикувала заяву НСЖУ і спілки журналістів Росії щодо Асєєва

Геращенко розкритикувала заяву НСЖУ і спілки журналістів Росії щодо Асєєва

952
Укрінформ
Представник України у гуманітарній підгрупі ТКГ у Мінську Ірина Геращенко розкритикувала спільну заяву спілок журналістів України та Росії з вимогою звільнити журналіста Станіслава Асєєва.

Про це вона повідомила у Facebook.

"Читаю спільну заяву спілок журналістів України і РФ з вимогою звільнити Станіслава Асєєва... Це тільки в мене відчуття, що це фарисейство вищого фсбшного гатунку? А адресат де? Звернення до кого? Чому там немає конкретного адресата? Звільнення Асєєва залежить виключно від президента Путіна, який може сьогодні подзвонити поставленому ним ватажку бойовиків, і Станіслав, як і всі інші заручники в ОРДЛО, вийдуть на волю. А чому в заяві немає прізвищ Сущенка і Сенцова? Як взагалі можна підписувати спільні заяви з тими, хто формує громадську думку в РФ, що Україна і українці - ворог? Хто бере участь в допитах наших заручників на камеру. Мене нудить від цієї публічно обраної політики "двє страни - одна прафєсія". Рада, що ніколи не була членом спілки, бо зараз мені б було за це соромно", - наголосила Геращенко.

На її переконання, спілка краще б встановила стипендії для підтримки родин журналістів-заручників, "було б більше толку і конкретики, аніж підписувати папірці з пропагандистами і рупорами Кремля".

Читайте також: Журналісти України та Росії закликали звільнити Асєєва з полону в Донецьку

Як повідомляв Укрінформ, напередодні Національна спілка журналістів України оприлюднила спільну заяву із Союзом журналістів Росії, закликавши звільнити українського журналіста Станіслава Асєєва, якого з червня 2017 року тримають в ув'язненні у Донецьку.

27-річний Асєєв (публікувався під псевдонімом Васін) зник 2 червня 2017 року на території, контрольованій бойовиками ОРДО. Його колеги з проекту "Радіо Донбас.Реалії" припустили, що журналіста могли взяти в полон бойовики, а сторінку у Facebook – зламали.

Представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко 31 липня заявила, що під час скайп-конференції мінської гуманітарної підгрупи представники ОРДЛО повідомили про місце знаходження Асєєва.

Асєєв співпрацював з низкою українських ЗМІ: "Дзеркало тижня", "Український тиждень", а також проектом Радіо Свобода - "Радіо Донбас.Реалії".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-