Суд пояснив, чому звільнив з-під варти підозрюваного у пораненні копа

Суд пояснив, чому звільнив з-під варти підозрюваного у пораненні копа

Укрінформ
Шевченківський районний суд Києва пояснює, що при ухваленні рішення відпустити на поруки Олександра Федорченка, підозрюваного у пораненні поліцейського, враховував дані про нього та позитивні характеристики.

Про це йдеться у повідомленні, розміщеному на сайті суду.

"При ухваленні зазначеного рішення слідчим суддею враховано дані про особу підозрюваного Федорченка, його соціальний статус, наявність у нього міцних соціальних зв'язків, а також його репутацію захисника національних інтересів держави, що підтверджують долучені до матеріалів клопотання копії документів, зокрема, посвідчення про нагороду медаллю "За доблесну службу" від 20.08.2015, підписане Президентом України, позитивна характеристика від голови правління громадської організації "Цивільний корпус добровольчих батальйонів» та характеристика депутата Ірпінської міської ради VII скликання, які зображують підозрюваного як патріотичну, відповідальну та чесну людину", - йдеться у повідомленні.

Також, підкреслили в суді, слідчий суддя дійшов висновку, що надані народними депутатами Семеном Семенченком, Володимиром Парасюком, Євгеном Соболєвим та Павлом Костенком заяви про взяття під особисту поруку підозрюваного Федорченка заслуговують на довіру, в їх заявах містяться відомості, що характеризують позитивно підозрюваного.

Крім того, на переконання слідчого судді, запобіжний захід у вигляді особистої поруки народних депутатів буде дієвим та забезпечить виконання підозрюваним своїх процесуальних обов'язків.

Як вважають у суді, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою є занадто суворим та невиправданим, оскільки "не відповідає ступеню ризиків у кримінальному провадженні, які приведені у клопотанні слідчого".

Крім того, зазначається, що Федорченко має на утриманні двох неповнолітніх дітей, неодноразово отримав поранення, пов’язані із виконанням обов’язків військової служби, нагороджений пам'ятним нагрудним знаком "Ілловайськ-2014", нагрудним знаком "За доблесну службу", медаллю "Захиснику вітчизни".

"Просимо звернути увагу, що незгода із судовим рішенням може бути вирішена лише у законний спосіб, а саме шляхом перегляду такого рішення відповідним судом", - підсумували у Шевченківському райсуді.

Читайте також: Поліція зняла охорону з Шевченківського райсуду - Бенедисюк

Як повідомлялося, 15 лютого під час обрання запобіжного заходу меру Одеси Геннадію Труханову у подвір'ї Солом'янського райсуду відбулися сутички між представниками добровольчих батальйонів, націоналістичних організацій і правоохоронців. Під час бійки один з правоохоронців зазнав кульового поранення.

19 лютого міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що суддя Шевченківського райсуду відпустив з-під варти чоловіка, який поранив поліцейського під час охорони суду.

Він висловив обурення таким рішенням суду і заявив, що ініціюватиме проект постанови Кабміну про припинення функцій охорони судових установ з боку Нацполіції і Нацгвардії. "Нехай тепер охороняють себе самі, раз в перехідному періоді вважають вогнепальне поранення поліцейського дрібною провиною", - заявив Аваков.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-