День Валентина проти 8 березня: уже є шанси…

День Валентина проти 8 березня: уже є шанси…

Аналітика
Укрінформ
За два тижні до весни світ святкує день кохання. Поки є час – порівняйте з тим, як це робите ви

Один відомий кіноперсонаж казав: "Як нудно ми живемо! У нас зник дух авантюризму, ми перестали лазити у вікна до коханих жінок, ми перестали робити великі хороші дурниці." Схоже, лише один день на рік - 14 лютого, у День всіх закоханих - у двох третин українців просинається той самий дух, який спонукає їх на романтичні подвиги. Щоправда, у вікна особливо тепер не лізуть, а от до магазинів і ресторанів у цей день обов’язково завітають, тисячу-другу на подарунки витратять. Сьогодні усе - до послуг закоханих. У столиці, наприклад, можна поцілуватися в присутності глядачів та робітників Київпастрансу, отримати за це стилізований проїзний квиток та покататися на швидкісному трамваї аж до самої Борщагівки. Або ж просто вдало “пошопитися” в торговельних центрах чи поласувати десятком заморських чудодійних для чоловічого натхнення устриць у ресторані десь на Позняках чи Троєщині. Або ж подати без черги заяву на одруження та оженитися рівно опівночі (послуга доступна по всій Україні). Варіантів вистачає — були б тільки гроші та бажання.

Амурні побажання українців спонтанні — як у всіх нормальних людей

Цього року до Дня святого Валентина міжнародна дослідницька компанія 4Service Group провела дослідження традиційних “сердечних” купівель в Україні (компанія опитала 1024 респонденти з 24 областей України). Результати свідчать: ТОП-5 подарунків, на які витратяться українці, - це парфумерія, квіти, ювелірні прикраси, одяг та взуття, і, звичайно ж, солодощі. Третина (32%) українців збиралися утриматися від витрат в цей день, 25% не поспішали вирішити, чи будуть що-небудь дарувати. А ось 42% були готові витратити на подарунки коханим від 300 до 1000 грн.

У Києві тематичні подарунки шукали в ТРЦ Dream Town, Ocean Plaza, Lavina Mall, ТЦ GLOBUS. У Харкові - в ТРЦ «Французький бульвар», в Дніпрі - в ТРЦ «Дафі», «Міст-Сіті», «Караван», в Рівному - в ТРЦ «Екватор», в Одесі - в ТРЦ City Center, в Тернополі - в ТРЦ «Подоляни», в Чернігові - в ТРЦ Hollywood, у Кропивницькому - в ТРЦ Depo't Сenter.

«Залучення закоханих українців до святкування Дня святого Валентина і підготовлені кругленькі суми на шопінг показують тенденцію заміщення популярності «радянського» 8 березня. І це само по собі – уже свято! Тож роздрібна торгівля намагалась активізувати персонал і максимально мобілізувати ресурси для задоволення всіх амурних побажань великої кількості відвідувачів. Віддача від вкладених зусиль обіцяє бути в кілька разів більша, адже 42% учасників опитування за тиждень до свята змогли відповісти, що будуть купувати подарунки, а 25% - ще не вирішили, тобто покупки в основному спонтанні», - радить Сергій Пашковський, директор компанії 4Service Group по Південній і Східній Європі/Центральної Азії.

Вияв любові по-американськи — щедро і з розмахом

Тисяча гривень — це, звісно, не $144, які в середньому планують витратити американці у День святого Валентина в цьому році. Про це свідчать результати опитування, проведеного Національною федерацією роздрібної торгівлі (NRF) США, передає Інтерфакс-Україна. Очікується, що сукупність витрат складе $19,6 млрд проти $18,2 млрд роком раніше. Таким чином, показники, як середніх, так і сукупних витрат, близькі до рекордних рівнів, зафіксованих у 2016 році.

Президент NRF Метью Шей зазначає, що американці мають намір балувати своїх коханих традиційними для цього дня подарунками - квітами, цукерками, романтичними вечерями… Близько 19% тих, хто відзначає День Валентина, мали намір дарувати ювелірні прикраси; а загальні витрати прогнозувалися на рівні $4,7 млрд. Близько 35% опитаних мали намір традиційно повести свою другу половину в ресторан, і витратити на це - $3,7 млрд. Ще 36% опитаних дарували квіти (загальні витрати $2 млрд), 17% - одяг ($1,9 млрд), 15% - подарункові карти або сертифікати ($1,5 млрд), 46% - листівки ($ 894 млн). Солодощі планували дарувати 55% опитаних (50% роком раніше), їх загальна вартість, як очікується, досягне $1,8 млрд.

Популярними в США залишаються так звані подарунки-враження, в тому числі, квитки на концерт або спортивний захід - 24% опитаних.

Відзначається, що споживчі витрати на День закоханих зростали в усі роки з 2010 року, крім 2014-го.

Столичні комунальники та Мінюст переконані: у День Валентина кохання має бути поза часом

Між іншим, хто не встиг “відвалентинитись”, є ще час завітати до 24.00 до найближчого “загсу” (тепер ДРАЦСу - відділів державної реєстрації актів цивільного стану) та винайняти столик у ресторані. А от виграти квиток з “сердечками” від Київпастрансу на проїзд у швидкісному трамваї — вже запізно. Цього року креативники з Київпастрансу запрошували парочки о 8 годині ранку (!) прибути до вестибюлю станції метро “Політехнічна” та привселюдно смачно поцілуватися, щоб виграти святкову лотерею. Переможцям обіцяли проїзний до кінця лютого (аж на половину місяця — Авт.).

Попереднього року столичні перевізники пропонували офіційно зареєструвати «Єднання сердець», отримати спеціальне свідоцтво та безкоштовно піднятися від нижньої до верхньої станції Київського фунікулеру.

А от Мінюст — підійшов до справи більш серйозно і з усією відповідальністю. “З метою наближення до громадян послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та максимального задоволення їх потреб Міністерство юстиції України доручає з 08 год. 00 хв. до 24 год. 00 хв. 14 лютого 2018 року (День Закоханих, День Святого Валентина) провести захід «Кохання поза часом», - повідомило напередодні відомство Павла Петренка. Девіз, чи вірніше, слоган маркетингової акції звучить коротко і по-сучасному: “Кохайтесь! А про документи подбає Мін’юст!”

“Якщо хтось планує освідчитися коханій людині саме у День святого Валентина, то, отримавши згоду другої половинки, може зробити їй сюрприз, запропонувавши подати заяву про державну реєстрацію шлюбу цього ж дня навіть у позаробочі години. Відділи державної реєстрації актів цивільного стану не тільки прийматимуть заяви на одруження, а й зареєструють шлюб, якщо він призначений на цей день”.

Олена Сукманова
Олена Сукманова

За повідомленнями заступника міністра юстиції з питань державної реєстрації Олени Сукманової, цього дня в Україні планують одружитися 1830 пар. Вони вже подали заяви до відділів державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦСу). За її словами, до органів РАЦС можуть звертатися не тільки ті, хто вперше вирішив зареєструвати шлюб, а й ті, хто хоче відсвяткувати срібне, золоте чи навіть діамантове весілля, поновити шлюбні обіцянки та ще раз пережити відчуття, які були багато років тому.

Однак, судячи з усього, бажаючих сьогодні пишно святкувати не так вже й багато. Вільних столиків у столичних ресторанах, як з’ясував Укрінформ, у цей день вистачає. Ми спеціально зателефонували до шести ресторанів демократичного цінового сегменту у різних районах Києва (“Столипін”, “Ті-Арт”, “Мamamia”, “Хата Рибака”, “Терра-Нова”, “Колхіда”) з одним-єдиним запитанням: “Можна забронювати сьогодні столик на двох?”. В усіх закладах відповіли ствердно. Більш того, дуже запрошували...

Оксана Поліщук, Київ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-