SELECT p.id,p.filename, p.memo_ukr memo, g.photo_id main_photo, g.name_ukr gname FROM photos p LEFT JOIN galleries g ON g.id=p.gallery_id AND g.photo_id=p.id WHERE p.gallery_id=? ORDER BY main_photo DESC, p.weight Підпал каплиці УПЦ МП: архітекторів звільнили з-під варти - 05.02.2018 16:18 — Новини Укрінформ
Підпал каплиці УПЦ МП: архітекторів звільнили з-під варти

Підпал каплиці УПЦ МП: архітекторів звільнили з-під варти

Фото
922
Ukrinform
Апеляційний суд Києва у понеділок скасував рішення столичного Шевченківського райсуду про взяття під варту архітекторів Олександра Горбаня та Олексія Шемотюка у справі про підпал незаконно побудованої каплички Української православної церкви Московського патріархату біля фундаменту Десятинної церкви.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, апеляційний суд обрав Горбаню і Шемотюку запобіжний захід у вигляді взяття під особисту поруку ряду народних депутатів.

“Ухвалу слідчого судді Шевченківського райсуду м. Києва від 28 січня 2018 року... якою застосовано до підозрюваного Горбаня запобіжний захід у вигляді тримання під варти строком до 25 березня 2018 року з одночасним визначенням застави у розмірі 1136 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 2 млн 1 тис. 132 грн, та по покладення обов'язків частиною 5 ст. 194 КПК України — скасувати... Застосувати щодо підозрюваного Горбаня Олександра Олександровича, 16 червня 1984 р.н., запобіжний захід у вигляді особистої поруки народних депутатів України Іллєнка, Кишкар, Петренка, Левус, Луценка, Барни, Корчинської”, - заявив суддя Апеляційного суду.

Аналогічне рішення ухвалено і стосовно Шемотюка.

Засідання Апеляційного суду у справі архітекторів Олександра Горбаня та Олексія Шемотюка / Фото: Шамкін Данііл. Укрінформ

Згідно з рішенням суду, Горбань і Шемотюк мають прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді або суду за їх першою вимогою, не відлучатися з Києва без дозволу слідчого, прокурора або суду, а також повідомляти про зміну свого місця проживання чи роботи. Крім того, підозрювані мають здати на зберігання до відповідних органів держвлади свої паспорти, паспорти для виїзду за кордон, інші документи, які дають право на виїзд та в'їзд в Україну.

Під час засідання прокурор не заперечив проти задоволення апеляційної скарги та звільнення з-під варти підозрюваних, що, як зазначив суддя, “таке рідко буває”. За його словами, сторона обвинувачення отримала додаткові документи, на підставі яких було зроблено висновок, що обрання запобіжного заходу у вигляді арешту не є обов'язковим.

Окрім народних депутатів, про своє бажання взяти під особисту поруку архітекторів заявили і ряд інших осіб, включаючи намісника Десятинного монастиря УПЦ МП, незаконно побудовану капличку якого й було підпалено.

Читайте також: Суд відклав розгляд справ киян, підозрюваних у підпалі каплички УПЦ МП

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 3 лютого, близько двох сотень активістів провели акцію поряд з каплицею біля фундаменту Десятинної церкви на території Національного музею історії України.

Акція була проведена на підтримку арештованих раніше двох архітекторів Олександра Горбаня і Олексія Шемотюка, яких звинувачують у спробі підпалу каплиці.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-