Фінансування закупівлі препаратів для онкохворих зросло удвічі - Супрун

Фінансування закупівлі препаратів для онкохворих зросло удвічі - Супрун

874
Ukrinform
За останній рік в Україні вдвічі збільшилося фінансування на закупівлю препаратів для лікування онкології у дорослих і на 63% - для лікування раку у дітей.

На цьому наголосила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook

"За останній рік вдалося вдвічі збільшити фінансування на закупівлю препаратів для лікування онкології у дорослих і на 63% - для лікування раку у дітей. Використати додаткових 100 млн грн для закупівель ліків", - поінформувала вона.

Водночас керівник МОЗ визнала, що цього недостатньо, аби допомогти усім онкохворим.

Читайте також: МОЗ внесе скринінги на онкологію до Порядку надання первинної медичної допомоги

Проте вона запевнила, що влада вживає заходів, аби розширити доступ до лікування й основних ліків для боротьби з раком, зменшити фінансовий тягар для кожної сім'ї, яка стикнулася з цим захворюванням.

За словами Супрун, хворих на рак щороку більшає, і це глобальна тенденція. У цьому зв'язку вона закликала українців вести спосіб життя, що зменшує ризик захворіти на рак, адже профілактика дає на 50% більше шансів уникнути цієї смертельно небезпечної недуги.

В.о. міністра також дала низку рекомендацій, як запобігти онкозахворюванню. Зокрема, тим, хто курить, слід позсбутися цієї звички. Потрібно дотримуватися здорового харчування, обмежити вживання алкоголю (адже безпечної дози не існує), уникати надмірного впливу сонячних променів. Обов’язково потрібно проходити профілактичні обстеження, наголосила керівник МОЗ.

З детальнішими рекомендаціями можна ознайомитися на сайті МОЗ

Як повідомлялося, 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-