28 січня: народний календар і астровісник

28 січня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні загадкове Видення; скільки залишилось до початку Великого посту і що обіцяють нам Близнюки.

До початку Великого посту три тижні, попереду на нас ще чекає весела Масляна, а Церква вже починає поволі готуватися, входити в його надпотужне енергетичне поле. Сьогоднішня неділя називається неділею «Про митаря і фарисея». Напередодні, в суботу на вечірні, вперше відкривається Тріодь Постова – книга богослужінь Великого посту (дивовижних за силою і красою текстів), і до звичайних недільних стихир і канонів додаються стихири і канони Неділі митаря і фарисея. Вони присвячені головним чином смиренню – надважливій складовій справжнього покаяння. «Не пройшовши низини смирення, не досягнеш вершин Христової слави і Воскресіння», - кажуть святі отці. Відсьогодні кожен віруючий починає благати: «Покаяння двері відчини мені, Життєдавче…».

А в народі цей день називали Отданням або Виденням, пов’язуючи його з чаклунами і відьмами усіх мастей. Начебто сьогодні ті, хто бажає отримати таємне знання, і має до того схильності – може цілком його осягнути і прийняти.

Іменинники сьогодні Павло, Іван, Михайло.

Сьогодні 12-ий і 13-ий місячні дні. Що ж, друзі: удача цього дня буде радше щасливим випадком, ніж закономірністю, результатом точних розрахунків. Вона віртуозно омине розставлені сильця, випурхне майже з рук – тільки її й бачили! Місяць у Близнюках додасть перчинки непередбачуваності та спонтанності, трохи вітряної мінливості. Вийшовши з точки «А» можна одразу потрапити в сумнівну точку «Г», а не в якесь інше респектабельне місце. Можуть виникнути дивні забаганки, не будуть винятком тимчасові примхи, на кшталт «піди туди – не знаю куди, принеси те – не знаю яке». Але для нетривіальних учинків, легкої інтриги і блискучої імпровізації – час просто ідеальний. Забудьте сьогодні про нудне тяжіння повсякдення – натомість погойдайтеся на гойдалках безжурності й гарного настрою! А проблеми нехай почекають хоча б до завтра.   

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1892 та 1888 роках: -22,6; а найтеплішим у 1983 та 1990 – +7,5.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-