Будівництво 180 гуртожитків для контрактників розпочнеться навесні - Міноборони

Будівництво 180 гуртожитків для контрактників розпочнеться навесні - Міноборони

Укрінформ
У 2018 році Міністерство оборони розпочинає реалізацію наймасштабнішого за часів незалежності України проекту будівництва понад 180 житлових комплексів для військовослужбовців за контрактом.

Про це заявив на брифінгу т.в.о. начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України полковник Олександр Чергінець, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На реалізацію проекту в Міністерстві оборони заплановано справді великі кошти  - близько 2,6 млрд грн. Фінансування робіт буде здійснюватися таким чином: 1 млрд грн - це кошти, які надійшли на рахунок спеціального фонду Міноборони в результаті конфіскації. Ці кошти ми отримали наприкінці минулого року, і в цьому році вони будуть використовуватися на будівництво. Ще 1,6 млрд грн - це кошти загального фонду Міноборони, які передбачені на розвиток інфраструктури”, - заявив він.

За словами полковника, будівництво буде здійснюватися у військових містечках на території безпосередньо військових частин майже по всій Україні - у 21 області. Планується побудувати 184 будівлі на 23 тис. ліжко-місць, де будуть розміщені військовослужбовці за контрактом.  “Будівництво житлових комплексів буде здійснюватися за єдиним архітектурним проектом з урахуванням сейсмічних та кліматичних умов місцевості. Закупівля робіт з будівництва буде здійснюватися через систему Prozzoro”, - зазначив Чергінець. 

Читайте також: За два роки житло отримали майже 5 тисяч військовослужбовців — Порошенко

Загальна вартість однієї будівлі площею 1055 кв. метрів становить приблизно 12,5 млн грн. На кожному поверсі буде 6 житлових блок-секцій та кухня, на першому поверсі передбачені пральня та сушарня. Блок-секція матиме площу 54,5 кв. м, розрахована на 10 ліжко-місць та складається з двох житлових кімнат, туалетної та душової кімнат. Розроблені також технічні вимоги для нових зразків меблів.

“Зазначений проект розроблено, беручи до уваги побажання військовослужбовців за контрактом. У ньому вже реалізовано новітні підходи розміщення з урахуванням досвіду передових країн світу. Для розробки проекту були залучені, крім Міноборони, ветерани АТО, представники громадськості та волонтерського руху”,  - заявив т.в.о. начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ.

Він зазначив, що будівництво проходитиме поетапно. “В минулому році ми вже розпочали проектування та прив’язку проекту по регіонах. Це - понад 90 будівель, які перебувають на стадії проектування і половина з яких уже у Державній будівельній експертизі. Очікуємо до середини лютого отримати перші позитивні експерті звіти про результати перевірки проектно-кошторисної документації та розпочинати аукціони”, - заявив полковник.  

За його словами, очікуваний термін будівництва одного житлового комплексу відповідно до розробленої проектно-кошторисної документації становить 7 місяців. “Це  - реальний термін, можливо і раніше збудувати. Проект будівництва технічно нескладний та на 100% забезпечений фінансовим ресурсом”, - наголосив посадовець. 

Чергінець також повідомив, що вже з наступного року Міноборони має намір будувати і гуртожитки сімейного типу поблизу військових частин. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-