Під КС  вимагають визнання неконституційним мовного закону Ківалова-Колесніченка

Під КС вимагають визнання неконституційним мовного закону Ківалова-Колесніченка

2129
Ukrinform
Активісти «Свободи» вимагають визнання неконституційним і скасування закону «Про засади державної мовної політики», так званого закону Ківалова-Колесніченка.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Близько 100 учасників пікету біля будівлі Конституційного Суду тримають прапори з символікою партії «Свобода». Керівництво і представники громадськості виступають на підтримку конституційного подання 57 народних депутатів щодо визнання неконституційним цього закону. 

Учасники пікету тримають у руках плакати: «Вимагаємо скасувати окупаційний мовний закон Ківалова-Колесніченка», «Захистимо українську мову».

За правопорядком стежать співробітники поліції.  

Читайте також: Нацрада пропонує ВР запровадити санкції за гастролі українських артистів у РФ

Як повідомлялося, у грудні 2017 року Конституційний Суд України перейшов до закритої частини пленарного засідання для подальшого обговорення й ухвалення рішення щодо конституційного подання. 23 лютого 2014 року Верховна Рада України проголосувала за скасування мовного закону, але він досі не підписаний. Відтак закон чинний.

Закон передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність національних меншин перевищує 10 відсотків.

Ухвалення цього закону у 2012 році спричинило мітинги та акції протесту. Після набуття чинності закону низки обласних та місцевих рад визнали російську мову регіональною. Окрім того, регіональною у західних областях було визнано угорську мову, молдовську та румунську.

Сьогодні КСУ спробує вкотре обрати свого голову. Також у порядку денному - продовження розгляду закону про засади державної мовної політики. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>