МОН: вузи не можуть відправляти студентів на

МОН: вузи не можуть відправляти студентів на "дистанційку" – навіть у морози

Укрінформ
МОН оприлюднило офіційну позицію стосовно організації навчального процесу в ВНЗ на фоні проблем опаленням приміщень університетів.

Про це йдеться на сайті МОН.

"Згідно з чинним законодавством, за будь-яких умов, у тому числі кліматичних, заклад вищої освіти не може підміняти аудиторне навчання дистанційним. У закладах вищої освіти використовуються різні форми роботи впродовж року. Крім занять в аудиторіях - практика, підготовка курсових та дипломних робіт тощо. Заклад вищої освіти в межах власної академічної автономії може сам визначати послідовність, коли і які форми роботи будуть застосовуватись. Однак, як би заклад не структурував навчання, кількість запланованих аудиторних годин має бути одна й та ж. Тобто можливе перенесення позааудиторних занять на зимовий період, а аудиторних - на весняний та літній без втрат для навчання", - йдеться у повідомленні.

У міністерстві також визнали, що в українських ВНЗ існує проблема з енергоефективністю. Старі приміщення потребують капітальних ремонтів, аби ресурси на їх утримання (в тому числі опалення) використовувались розумно.

Зазначається, що МОН спільно з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) впроваджують проект "Вища освіта України", що спрямований на покращення енергоефективності університетів та оновлення їх наукового обладнання загальною вартістю 160 млн євро.

Зараз, за повідомленням відомства, починається перша черга проекту, і в 7 вишах проводитимуть серйозні заходи для енергозбереження та оптимізації управлінських процесів енергоспоживання. Загалом під час першого етапу роботи планують здійснити майже в 150 будівлях.

Читайте також: Університет ім. Шевченка не єдиний перевів студентів на "дистанційку" - МОН

Стосовно ситуації в Національному університеті ім. Шевченка, який за повідомленням ЗМІ, перевів на дистанційну форму навчання студентів через борг за опалення приміщень, у міністерстві зазначили, що виш вже надав роз'яснення. Проректор КНУ імені Шевченка Володимир Бугров детально роз'яснив причини, з яких в межах університету було прийнято рішення про відповідне планування. Він підкреслив, що усі рахунки закладу за комунальні послуги сплачено, а відповідне планування навчання має місце з двох причин: "Перше - щоб студенти йшли на зимові канікули, склавши сесію, і тому перший семестр закінчується включно з сесією 31 грудня. Друге - зменшити перебування у корпусах у зимовий період, коли корпуси (університету - ред.) на Виставкому центрі холодні".

Наразі Міністерство освіти і науки України надіслало лист у заклади вищої освіти з проханням надати інформацію про планування навчання у закладах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-