Президент привітав українців із Різдвом Христовим за григоріанським календарем

Президент привітав українців із Різдвом Христовим за григоріанським календарем

Відео
2086
Ukrinform
Запровадження в Україні відзначення як державного свята Різдва Христового за григоріанським календарем не означає зазіхання на давню традицію святкувати Різдво 7 січня.

На цьому наголосив Президент Петро Порошенко у зверненні до українців, оприлюдненому його прес-службою.

«Обирати собі календар – це є особисте право кожного, а от завдання держави – гарантувати таке право і дати можливість вибору. Особисто я вирішив святкувати двічі. Тому сьогодні приєднуюся до вашого урочистого дійства», - зазначив глава держави.

Він додав, що за два тижні українці знову співатимуть колядок і радітимуть народженню Спасителя світу.

«Україна – унікальна в своїй віротерпимості й повазі до релігійних почуттів. Ми – це православні, греко-католики, римо-католики. Ми – ціле різнобарв’я протестантських церков. Ми – мусульмани та іудеї. Ми всі разом – українці», - підкреслив Порошенко.

Президент нагадав, що цього року Україна відзначила п'ятисотріччя початку Реформації, яка значною мірою визначила сучасне обличчя цивілізації. «Реформація мала велике значення і для України. Вона сприяла становленню інститутів приватної власності, розвитку процесу національного відродження. Вона надала вагомий поштовх освіті, науці, культурі і релігійному життю», - зауважив глава держави.

За його словами, нині протестантські церкви відіграють дедалі більшу роль в українському духовно-релігійному житті, адже звершують активну проповідницьку, просвітницьку, благодійницьку діяльність. «Високо ціную їхній внесок у поширення Божого слова, у зміцнення авторитету Біблії як невичерпного джерела мудрості і моралі», - додав Президент.

Читайте також: У Раді відкрилася фотовиставка до 80-річчя від дня народження В'ячеслава Чорновіла

Окремо він відзначив, що сьогодні виповнюється 80 років від дня народження В’ячеслава Чорновола, одного з батьків-засновників незалежної України. Президент підкреслив, що актуальна й понині його програма дій з об’єднання всіх державницьких сил задля спільної перемоги і побудови сучасної демократичної України: «Важливо знати, аналізувати і виконувати його настанови. «Нам потрібні реформи, а не революції, - вчив Чорновіл, - сила закону, а не закон сили; добробут народу, а не всенародні злидні; суспільна злагода, а не затята ворожнеча; демократія, а не диктатура».

Порошенко побажав, щоб духовна праця та щирі молитви українців і надалі утверджували нетлінні християнські цінності.

Він побажав українцям теплого Різдва, веселих свят, щасливого й довгого життя.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-