Нацрада назвала п'ятірку лідерів з мовних квот у радіоефірі

Нацрада назвала п'ятірку лідерів з мовних квот у радіоефірі

1067
Укрінформ
Лідерами у дотриманні норм щодо частки пісень українською мовою в ефірі визначено п'ять радіостанцій.

Про це повідомив член Нацради Сергій Костинський на прес-конференції в Укрінформі, інформує кореспондент агентства.

«Ми зробили умовний рейтинг загальнодержавних радіостанцій щодо того, які з них давали більше пісень українською мовою. На першому місці, звичайно, «Країна ФМ», яка взяла на себе зобов'язання щодо 100% пісень українською мовою в ефірі за добу, на другому місці - Суспільне мовлення (Українське радіо, "Промінь", "Культура") (86%), на третьому - «ЕРА» (43%), на четвертому - «П'ятниця» (36%) і на п'ятому «Русское радио - Україна» (34%)», - зазначив Костинський.

Водночас він наголосив, що у листопаді Нацрада зафіксувала ознаки порушення в ефірі радіостанції «П'ятниця», де обсяг пісень українською мовою у проміжку часу з 07:00 до 14:00 становив 29% замість 30%.

«Буквально в четвер (14 грудня - ред.) ми будемо розглядати цей кейс і вирішувати долю цієї радіостанції. Скоріше за все, за цим фактами буде призначатися перевірка», - сказав Костинський.

За його словами, в цілому у листопаді загальнонаціональні радіостанції перевиконали на 9% квоту щодо частки україномовних пісень в ефірі.

«Звітуючи за півроку дії мовних квот на радіо (19 вересня - ред.), ми прогнозували, що якщо закон передбачає 30% українських пісень в ефірі, то реально на загальнонаціональних радіостанціях ця частка зросте до 35-37%. Наші прогнози справдилися, і вже у листопаді цей показник у середньому досяг 39%. Це засвідчує, що по-перше, є запит на українську музику, а по-друге, вона дійсно є і радіостанції її для себе відкрили», - сказав Костинський.

Він також зауважив, що цей показник на 7% перевищує середній, який демонструвала радіоіндустрія у перший рік дії мовних квот.

Читайте також: Усі радіостанції в 2017 році перевиконували мовні квоти в середньому на 13%

Як повідомляв Укрінформ, усі загальнонаціональні, регіональні і місцеві радіостанції в 2017 році перевиконували квоту у 25% українських пісень в ефірі в середньому на 13%.

В Україні 8 листопада 2016 року набув чинності закон "Про внесення змін до закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)". Згідно з документом квота на пісні українською мовою у радіоефірі в часових проміжках із 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00 запроваджується поступово: протягом першого року їх має бути щонайменше 25%, другого - 30%, третього - 35%. Ведення передач державною мовою протягом першого року дії закону має становити 50%, другого - 55%, третього - 60%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-