Усі радіостанції в 2017 році перевиконували мовні квоти в середньому на 13%

Усі радіостанції в 2017 році перевиконували мовні квоти в середньому на 13%

Укрінформ
Усі загальнонаціональні, регіональні і місцеві радіостанції в 2017 році перевиконували квоту у 25% українських пісень в ефірі в середньому на 13%.

Про це у коментарі Укрінформу повідомив член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський.

«У поточному році сукупний показник щодо частки українських пісень на всіх радіостанціях становить близько 40%. У радіоефірі здебільшого домінують українські, європейські і американські пісні. При цьому обсяг ведення передач українською мовою в ефірі всіх радіостанцій України на 35% перевищує встановлену законом квоту, яка до 7 листопада 2017 року становила 50%. Перевиконання радіостанціями мовних квот говорить про те, що їх впровадження повністю відповідає суспільному запиту», - сказав Костинський.

Як повідомляв Укрінформ, у жовтні частка пісень українською мовою в ефірі загальнонаціональних мережевих радіостанцій становила в середньому 32%, а ведення передач державною мовою - понад 80%.

Читайте також: Київ працюватиме над порадами "венеціанки" разом із громадами нацменшин – Клімкін

В Україні 8 листопада 2016 року набув чинності закон "Про внесення змін до закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)". Згідно з документом, квота на пісні українською мовою у радіоефірі в часових проміжках із 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00 вводиться поступово: протягом першого року їх має бути щонайменше 25%, другого - 30%, третього - 35%. Ведення передач державною мовою протягом першого року дії закону має становити 50%, другого - 55%, третього - 60%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-