Самосуд схвалюють 12% українців

Самосуд схвалюють 12% українців

Опитування
2084
Ukrinform
Масштабне соцопитування, проведене Фондом "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва" та Центром інформації про права людини, засвідчило, що 12% українців (а в Центральному регіоні майже 16%) сприймають самосуд як засіб захисту своїх прав.

Про це у Чернігові, під час презентації зазначеного дослідження, поінформувала керівник громадської організації "Центр інформації про права людини" Тетяна Печончик, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Серед небезпечних і таких, що потребують особливої уваги, даних, є рівень прийняття самосуду. Адже в Центральному регіоні, до якого належить і Чернігівська область, він є найвищим - 15,7%. По Україні загалом - 12%", - сказала Печончик.

Щодо можливості використання зброї для захисту своїх порушених прав, то до цього схвально поставилися 7,5% респондентів. Якщо ж накласти цю цифру на тих, хто сприймає самосуд, зазначила доповідачка, вийде досить тривожний показник.

Читайте також: Українці повірять у боротьбу з корупцією лише коли почнуть "саджати"

"Це свідчить про низький рівень довіри до традиційних правозахисних механізмів, у т. ч. правоохоронних органів, і відкриває широке поле для правоосвітньої роботи правозахисників та журналістів", - прокоментувала озвучені дані регіональний координатор із зв'язків з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Чернігівській області Алла Лепеха.

Презентація загальнонаціонального соцопитування про те, як українці розуміють права людини, відбулася в рамках регіонального туру "День прав людини у вашому місті", що реалізується Центром інформації про права людини за підтримки Програми розвитку ООН в Україні і супроводжується пересувною виставкою. Чернігів став першим містом цього туру. Презентація дослідження проводилась у міській раді й була приурочена до Міжнародного дня захисту прав людини, який відзначався 10 грудня.

За словами організаторів заходу, участь в опитуванні взяли понад 2 000 респондентів зі 102-х населених пунктів України. Надалі з ним ознайомляться жителі Львова, Одеси, Харкова, Дніпра та Маріуполя.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>