Україна отримує американську зброю за кількома контрактами - посол у США

Україна отримує американську зброю за кількома контрактами - посол у США

2294
Ukrinform
Україна вже зараз отримує оперативно-тактичну зброю, зокрема гранатомети, за контрактами зі США.

Про це в інтерв’ю “Радіо Свобода” розповів надзвичайний і повноважний посол України у США Валерій Чалий.

“Я тільки можу сказати, що всі контракти, які існують, знаходяться в рамках міжнародного законодавства. І Україна, як країна, що належним чином виконує вимоги експортного контролю, має право на закупівлю озброєнь. Список ширший, але обмежується тактичним видом озброєнь, летальним у тому числі. Тому мені дивно було чути деяких наших політиків, що Америка не надає зброї. Америка надає зброю, але ця зброя оперативно-тактична. Це наступний етап поглиблення взаємодії і, очевидно, більш потужний сигнал Росії”, - заявив він.

На думку Чалого, президент США Дональд Трамп підпише законопроект про надання Україні 50 мільйонів доларів на летальне озброєння, що вже пройшов Конгрес та Сенат, ще у цьому році.

Читайте також: Уряд Литви схвалив передачу Україні зброї на майже €2 мільйони

“А що стосується надання більш потужної летальної зброї, то це окреме рішення, яке має бути прийняте саме президентом, всі підготовчі процедури на сьогоднішній день проведені. Це політичне рішення, і воно буде прийматись з огляду на національні інтереси США. Сподіваємось, що наші аргументи про те, що надання такого озброєння ще до президентських виборів у Росії, є дуже важливим і стане додатковим важелем впливу, будуть почуті”, - сказав посол.

Він також розповів про стратегію Адміністрації Трампа щодо України.

“У Вашингтона – чітка позиція щодо України в частині спільного захисту безпеки в Європі, а відтак і суверенітету, територіальної цілісності України... Чи це є стратегія на багато років вперед? Я б так не сказав. Стратегії на десятиріччя вперед немає, але стосовно дій на наступні роки і підтримки України, така позиція є, і вона консолідуюча”, - певен Чалий.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>