Київський патріархат пояснив, навіщо Філарет писав Кирилу

Київський патріархат пояснив, навіщо Філарет писав Кирилу

Заява
9167
Ukrinform
Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет написав 16 листопада 2017 року листа до Патріарха Московського Кирила і єпископату РПЦ листа, який може стати підставою для неправильних висновків.

Про це зазначається в офіційній заяві прес-центру Київського Патріархату.

“У листі не йдеться про “прохання” Патріарха Філарета - він “закликає” своїх адресатів визнати від початку не дійсними ті рішення, які Московському Патріархату заважають відновити молитовну єдність з Помісною УПЦ - Київським Патріархатом”, - роз'яснюється в заяві.

Після такого рішення Патріарх Філарет висловлює сподівання на рішення РПЦ визнати автокефалію УПЦ, зазначають в УПЦ КП.

“Пам‘ятаючи про те, що Христос заповідає шукати примирення з тими, хто ворогує проти тебе, і просити прощення за власні гріхи (що робить і кожен священнослужитель під час Літургії, звертаючись за вказаною у листі формулою до співслужителів і до мирян) - Патріарх Філарет звернувся зі словами про прощення, щоби особисті образи (які є, зокрема, щодо Патріарха Філарета у низки ієрархів Московського Патріархату) не стояли на перешкоді діалогу. Так само він звістив про те, що і особисто прощає тих, хто його ображав, і не тримає на них гніву. Адже «прощаємо і просимо прощення» - дієва формула примирення, яка не раз довела свою відповідність”, - наголошується в заяві.

Водночас, у прес-службі УПЦ КП підкреслюють, що стосовно тих «провин», які приписуються Патріарху Філарету Московським Патріархатом, зокрема «провини розколу», то Патріарх Філарет ніколи не визнавав, не визнає і не буде визнавати себе у них винним - а тому не має підстави в цьому каятися.

Читайте також: Філарет не “каявся перед РПЦ” і не просив помилування в Кирила - УПЦ КП

“Навпаки, провина розділення Православ‘я в Україні лежить на організаторах так званого «Харківського собору», які повинні були би визнати це і покаятися у вчиненому порушенні церковних канонів”, - йдеться в документі.

У Київському патріархаті повідомили, що Патріарх Філарет написав листа, оскільки через посередництво Першоієрарха РПЦЗ (МП) митрополита Іларіона (Капрала) нещодавно Московська Патріархія висловила бажання вступити з ним у діалог.

“Безпосереднім предметом діалогу малося на увазі подолання всього комплексу проблем, які перешкоджають нормальному церковному спілкуванню між РПЦ і УПЦ КП, як це має бути між Помісними Церквами”, - пояснили в прес-службі.

УПЦ КП уточнила: “Головною перешкодою для РПЦ є її власні рішення щодо «зняття сану» (1992 р.) та «анафематствування» (1997 р.), які Московський Патріархат безпідставно і неканонічно застосував до Патріарха Філарета. Тому першим кроком для встановлення відносин між двома Помісними Церквами мало стати рішення Архієрейського Собору РПЦ про «визнання небувшими» вказаних рішень щодо Патріарха Філарета - так само, яке це раніше було зроблено РПЦ задля діалогу з РПЦЗ та із старообрядцями (визання небувшими анафем на старі обряди)”.

Наслідком такого рішення мало стати створення передумов для визнання Російською Церквою автокефалії Помісної Української Православної Церкви і об‘єднання українського православ‘я навколо Київського Патріаршого Престолу - що є і завжди було єдиною кінечною метою діалогу УПЦ КП з Московським Патріархатом, зазначається в заяві.

Попри все у Київському Патріархаті вітають бажання з боку Московського Патріархату вести діалог.

Читайте також: Патріарх Філарет скликає прес-конференцію

“Однак метою такого діалогу не може бути ані «покаяння» перед РПЦ, ані адміністративне приєднання до неї у будь-якій формі. Єдиною кінцевою метою такого діалогу УПЦ КП бачить виключно визнання автокефалії Помісної УПЦ, Київського Патріархату, та об‘єднання українського православ‘я. Тому Священний Синод УПЦ КП на найближчому засіданні розгляне бажання РПЦ вести діалог та ухвалить відповідне рішення”, - підсумували в УПЦ Київського патріархату.

Раніше у четвер російські ЗМІ повідомили, що на Архієрейському Соборі, який проходить у Москві, заслухали звернення Патріарха Філарета (Денисенко) від 16 листопада 2017 року начебто з проханням пробачити його і повернути у лоно “канонічної матері-церкви”.

Прес-секретар УПЦ КП архієпископ Євстратій спростував цю інформацію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>