Держмолодьжитло поновлює програму "Доступне житло 30 на 70"

Держмолодьжитло поновлює програму "Доступне житло 30 на 70"

6438
Ukrinform
Держфонд сприяння молодіжному житловому будівництву поновлює роботу програми із забезпечення громадян доступним житлом шляхом надання держпідтримки і починає прийом заяв громадян для участі у програмі з вівторка, 28 листопада.

Про роботу програми «Доступне житло» на прес-конференції в Укрінформі розповів голова правління Держмолодьжитла Сергій Комнатний.

«Відповідно до рішення правління, яке прийнято на минулому тижні, всі регіональні управління Держмолодьжитла з завтрашнього дня, о 9 годині ранку починають прийом документів кандидатів для участі у програмі доступного житла», - зазначив він. Голова правління пояснив, що поновлення дії програми полягає в тому, що з 2015 року по поточний фінансування держбюджетом функціонування програми, яка діє з 2010 року, не передбачалось. 20 вересня цього року урядом були внесені зміни до постанови від 2009 року, якою була затверджена Державна цільова соціально-економічна програма будівництва чи придбання доступного житла на 2010-2017 роки.

Внесені зміни передбачали надання державою підтримки у формі сплати 30% вартості будівництва чи придбання доступного житла для громадян, що потребують покращення житлових умов, 50%  - для учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб. Для прозорої роботи програми Держмолодьжитло розробило «4 кроки» для громадян, які мають намір отримати державну підтримку, якими передбачається роз'яснення дій громадян для отримання такої допомоги.

Читайте також: Вчасне ухвалення бюджету дозволить провести масштабний ремонт доріг - Гройсман

На цю програму урядом виділено до кінця поточного року 30 млн гривень з державного бюджету. «Це кошти, які перерозподілені у нас за рахунок економії на інших програмах. На сьогоднішній день ми підготували розпорядження про перерозподіл ще 9 мільйонів, які ми бачимо, що зможемо зекономити. Ми вважаємо, що цих коштів надзвичайно мало... Але програма дає можливість органам місцевого самоврядування фінансувати за рахунок місцевих бюджетів», - зазначив Комнатний.

Згідно з даними Держмолодьжитла, 657 тис. громадян потребують покращення житлових умов і стоять в чергах, 10% з цих громадян - молодь. «На сьогоднішній день близько 9 тисяч учасників АТО без житла і їм також потрібна допомога держави чи органів місцевого самоврядування. У нас на сьогоднішній день зареєстровано більше ніж 1,5 млн внутрішніх переселенців... але немає даних, скільки з цього числа переселенців потребують вирішення житлового питання», - зазначив він. Водночас за даними фонду понад 60% переселенців гостро потребують вирішення житлового питання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>