У ГПУ пояснили, як передаватимуть справи ДБР

У ГПУ пояснили, як передаватимуть справи ДБР

1213
Ukrinform
Генеральна прокуратура пропонує до формування Державного бюро розслідувань передавати здійснення досудового розслідування іншим органам досудового розслідування.

Про це йдеться у роз'ясненні ГПУ щодо закінчення повноважень прокуратури з розслідування злочинів, підслідних ДБР.

"Беручи до уваги, що наразі ДБР не розпочало свою роботу, а прокуратура втратила повноваження з розслідування підслідних ДБР злочинів, вирішенням проблеми може стати використання керівниками прокуратур повноважень з доручення проведення досудового розслідування іншому органу досудового розслідування в порядку ч. 5 ст. 36 КПК (у зв’язку із неможливістю здійснення ефективного досудового розслідування ДБР через те, що воно не розпочало свою роботу), а процесуальними керівниками – права особистого проведення слідчих (розшукових) та процесуальних дій (п. 4 ч. 1 ст. 36 КПК України)", - йдеться у повідомленні.

У ГПУ нагадали, що 20 листопада 2012 набрав чинності новий КПК України. Від дати набрання чинності КПК (згідно з його Прикінцевими та Перехідними положеннями) обраховані гранично допустимі строки здійснення слідчими прокуратури повноважень:

- з розслідування злочинів, підслідних ДБР, - до дня введення в дію ч. 4 ст. 216 КПК (до дня початку діяльності ДБР, але не пізніше 5 років з дня набрання чинності цим Кодексом (що наступить раніше), користуючись при цьому повноваженнями слідчих, визначеними КПК (строк сплив 20.11.2017);

- з дорозслідування злочинів, підслідних ДБР, розпочатих до введення в дію ч. 4 ст. 216 КПК, – до закінчення досудового розслідування, але не довше двох років, користуючись при цьому повноваженнями слідчих, визначеними КПК;

- з дорозслідування злочинів, підслідних НАБУ, – до закінчення досудового розслідування, але не довше двох років, користуючись при цьому повноваженнями слідчих, визначених КПК (строк сплив 20.11.2017).

Наразі у слідчих прокуратури залишається право дорозслідування розпочатих ними кримінальних проваджень, з підслідністю ДБР, але не довше двох років. Одночасно слідчі прокуратури не мають права розслідувати нові кримінальні провадження, тобто ті, відомості щодо яких внесені до ЄРДР після 20 листопада 2017 року.

Читайте також: ГПУ втратила право розпочинати розслідування проти топ-чиновників

Право розслідувати кримінальні провадження з ознаками підслідності НАБУ слідчі органів прокуратури втрачають за будь-яких умов, зазначили в ГПУ.

Як повідомляється, на критичності зазначеної ситуації наголошував генеральний прокурор Юрій Луценко. Зокрема, він акцентував на цьому увагу під час свого виступу на засіданні Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Цей комітет рекомендував парламенту ухвалити законопроект №7278 щодо продовження слідчими органами прокуратури досудового розслідування кримінальних проваджень, однак Рада 16 листопада не внесла його до порядку денного.

Як повідомляв Укрінформ, Генеральна прокуратура віднині не має права розпочинати досудові розслідування проти високопосадовців, суддів та правоохоронців, а також військових злочинів у зв'язку з переданням цих повноважень Державному бюро розслідувань.

Відповідна норма Кримінального процесуального кодексу набула чинності у понеділок, 20 листопада.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>