У Конгресі США представили проект резолюції щодо Голодомору в Україні

У Конгресі США представили проект резолюції щодо Голодомору в Україні

Документ
Укрінформ
Проект резолюції, приурочений до 85 роковин Голодомору-геноциду в Україні, представили у вівторок в Конгресі США.

Про це розповів у коментарі Укрінформу посол України в США Валерій Чалий.

«Ми сьогодні, як Посольство України і дипломатична служба, просуваємо цю ідею в різних країнах світу, зокрема в Сполучених Штатах Америки, щоб у Конгресі була прийнята резолюція про визнання Голодомору-геноцидом українського народу. Перші кроки зроблені, сьогодні така резолюція була внесена конгресменами в Палаті представників»,- повідомив посол.

Читайте також: Тема Голодомору порушується під час кожного закордонного візиту – Гройсман

Він зазначив, що з цією ініціативою виступили, зокрема, конгресмени Сандер Левін, Марсі Каптур, Брайан Фітцпатрік і Енді Гарріс.

«Резолюція далі розглядатиметься, Я думаю, це займе кілька місяців і, сподіваюсь, наступного року, навесні, ми будемо мати голосування в Конгресі США»,- зазначив дипломат.

Читайте також: У британському парламенті сьогодні пройдуть дебати про Голодомор

Він також підкреслив, що наразі процес визнання Голодомору геноцидом українського народу триває в кількох штатах. Так, на сьогодні таке рішення вже прийняли парламенти штатів Вашингтон, Орегон і Нью-Джерсі.

«Я, як посол, разом з Комітетом Голодомору-геноциду звернувся до всіх губернаторів у Сполучених Штатах, щоби вони видали свої прокламації»,- зазначив Валерій Чалий.

Читайте також: Автор книги про Голодомор отримала престижну премію Фундації Антоновичів

За його словами, це буде додатковим аргументом для рішення конгресменів і сенаторів у головному законодавчому органі США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-