У листопаді Мінсоцполітики “доосучаснить” пенсії

У листопаді Мінсоцполітики “доосучаснить” пенсії

Укрінформ
Пенсіонери, у яких розмір підвищення пенсій після осучаснення становив менше 140 грн, отримають доплату за жовтень разом із підвищеним розміром у листопаді.

Про це інформує у вівторок прес-служба Мінсоцполітики.

"У жовтні підвищення пенсії отримали понад 6,9 млн пенсіонерів, розмір підвищення яких перевищував 140 грн. Ті ж, у кого розмір підвищення менше, отримають доплату за жовтень разом із підвищеним розміром у листопаді", - йдеться у повідомленні.

У міністерстві нагадали, що в жовтні уряд забезпечив виплату перерахованих пенсій відповідно до Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій". У результаті перерахунку пенсії було підвищено для 10,2 млн пенсіонерів. Доплату до 200 грн отримало 4,79 млн осіб, доплату в розмірі 200,01 – 500 грн – понад 2 млн осіб, від 500,01 грн до 1000 грн – 1,2 млн осіб, і ще понад 2 млн осіб отримали доплату понад 1 тис. грн.

У Мінсоцполітики нагадали, що перерахунок пенсій відбувся, зокрема, шляхом осучаснення пенсій, щоб насамперед ліквідувати розриви у розмірах пенсій залежно від року призначення. 

Там додали, що останній перерахунок пенсій проводився в 2012-му році, але із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2007 рік (1197,91 грн). За цей час середня зарплата по Україні, яка застосовується при обчисленні пенсії, зросла до 3764,4 грн, або більше ніж в 3 рази. "Перерахунок пенсій ліквідує цей дисбаланс. Чим раніше людина вийшла на пенсію, тим вищою є доплата при осучасненні пенсії", - йдеться у повідомленні.

Крім того, у зв’язку із застосуванням збільшеного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, зросли прив’язані до цього показника виплати. Мінімальна пенсія за віком зросла з 1312 грн до 1452 грн. Майже на 11% зросли мінімальні пенсії для учасників бойових дій, осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильський АЕС, родин загиблих військових, шахтарів, інвалідів.

У міністерстві нагадали, що всі пенсії перераховувалися для кожного пенсіонера індивідуально, але за єдиною формулою:

Розмір доплати = Сз х Ікз х Кс - Розмір пенсії до осучаснення

Сз – розмір середньої заробітної плати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії. Для перерахунку раніше призначених пенсій використовувався показник середньої заробітної плати на рівні 3 764,40 грн. Цей показник застосовується для обчислення пенсій, що призначаються в 2017 році (середній розмір заробітної плати за 2014, 2015 та 2016 роки);

Ікз – індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (співвідношення розміру отримуваної зарплати до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески. Цю інформацію кожен може отримати будь якому відділенні Пенсійного фонду);

Кс – коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки одного року страхового стажу. Перерахунок раніше призначених пенсій проводився з коефіцієнтом 1.

В результаті ті, хто працювали більше років і довше сплачували страхові внески, отримали більші підвищення (у них коефіцієнт Кс більший). Але розмір доплати залежав не тільки від трудового стажу, а і від розміру зарплати (коефіцієнт І кз). Тому найвищі доплати отримали ті, хто працював на важких і шкідливих виробництвах, де зарплати буди традиційно високі. Це – шахтарі, працівники гірничозбагачувальних нафто та газопереробних та хімічних виробництв, металурги тощо, додали у відомстві.

Читайте також: Розмір пенсії більше не залежить від чиєїсь політичної волі - Рева

У Мінсоцполітики також нагадали: якщо дотепер пенсіонери могли чекати наступного підвищення роками, то тепер осучаснення буде проводитися автоматично. Пенсії переглядатимуться залежно від зростання заробітної плати та інфляції. Таким чином буде поставлено запобіжник від знецінення з часом пенсійних виплат, як це відбувалося досі. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-