У Канаді вшановують пам'ять незаконно відселених у Першу світову українців

У Канаді вшановують пам'ять незаконно відселених у Першу світову українців

1975
Ukrinform
У Канаді 28 жовтня відзначають Національний день пам’яті інтернування під час Першої світової війни.

Резолюція щодо відзначення цього дня була ухвалена Конгресом українців Канади три роки тому, повідомляє власний кореспондент Укрінформу,  

«Цього дня ми вшановуємо пам'ять постраждалих у перших канадських операціях інтернування (1914-1920). Це було примусове інтернування 8,579 українців та інших європейців, які були оголошені «ворожими іноземцями» та заслані до 24-ох таборів інтернування по всій Канаді», - повідомили у Конгресі українців Канади.

В організації додали, що єдиною підставою для інтернування було походження людини. «Чоловіки, жінки та діти постраждали під час перших канадських операцій інтернування не через якусь провину, а тільки за те, ким вони були й звідки. Цього дня ми згадуємо всіх, хто постраждав від цієї несправедливої акції», - зазначили у КУК.

У Конгресі пообіцяли докладати усіх зусиль, щоб надалі «покласти край будь-яким проявам дискримінації та несправедливості». «Ми закликаємо всіх канадців вшанувати цей важливий день пам`яті у своїх громадах», - підсумували у КУКу.

Читайте також: Об'єднання українок у Канаді відзначає свій 80-річний ювілей

Канада застосовувала політику інтернування щодо «ворожих іноземців» під час Першої світової війни та два роки після її завершення. Країна тоді перебувала у стані війни із Австро-Угорщиною, тож 4000 українців, що мали австро-угорське громадянство, були примусово виселені у табори, а їх майно конфісковане. Пізніше більшість із них були помилувані, хоча багатьох зобов’язали регулярно звітувати до поліції.

У 2008 році уряд Канади створив спеціальний фонд та виділив 10 млн дол на фінансування проектів, присвячених вшануванню пам’яті тих, хто постраждав у ті часи.

Фото: uk.wikipedia.org

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>