Майбутніх керівників Держбюро розслідувань “пропустять” через поліграф

Майбутніх керівників Держбюро розслідувань “пропустять” через поліграф

Укрінформ
Конкурсна комісія з формування Державного бюро розслідувань (ДБР) визначила спеціаліста поліграфа, який перевірятиме 19 кандидатів на посади директора ДБР і його заступників.

Про це в коментарі Укрінформу повідомив член конкурсної комісії з формування Державного бюро розслідувань, експерт Українського інституту майбутнього Денис Монастирський.

«Минулої середи, 18 жовтня, конкурсна комісія з формування Державного бюро розслідувань одноголосно (у складі шести присутніх членів) проголосувала за обрання Тетяни Морозової спеціалістом поліграфа. Загалом було запропоновано три кандидатури. Нам вдалося знайти спеціаліста, який не викликає запитань щодо його кваліфікації та незалежності водночас, тому що Тетяна Морозова не працює в державних структурах. Вона проводитиме дослідження щодо 19 осіб - кандидатів на посади директора ДБР і його заступників. У законі фактично вперше прописано, що ми маємо тестувати кандидатів на посаду», - зазначив Монастирський.

Читайте також: Напад на "Схеми": охоронці готові до перевірки на поліграфі - Гелетей

За його словами, цей етап стане свого роду «обкаткою» тестувань і майбутніх кандидатів на посади до Державного бюро розслідувань до того часу, поки не буде створено підрозділ внутрішнього контролю, до якого ввійдуть спеціалісти з поліграфу.

Загальний бюджет дослідження становить близько 64 тис. 600 грн.

«Договір щодо надання таких послуг укладатиме Консультативна місія ЄС в Україні - саме вони зголосились профінансувати це дослідження. Вартість такого дослідження щодо одного кандидата становить близько 3400 грн», - сказав Монастирський.

Упродовж одного робочого дня спеціаліст поліграфу зможе повноцінно протестувати двох осіб. Так, щонайменше десять днів знадобиться на тестування всіх кандидатів.

Тетяна Морозова - віце-президент Всеукраїнської асоціації поліграфологів, доктор психологічних наук, автор першої докторської дисертації про поліграф, розробник нормативного документа з питань використання поліграфа для Міністерства внутрішніх справ. У доробку Морозової понад 2,5 тисячі проведених досліджень, поліграфічних перевірок задля розкриття та розслідування злочинів і забезпечення кадрової безпеки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-