Порошенко відкрив зірку Героям Небесної сотні на Алеї зірок у Страсбурзі

Порошенко відкрив зірку Героям Небесної сотні на Алеї зірок у Страсбурзі

Фото
Укрінформ
Президент України Петро Порошенко узяв участь у презентації зірки Героям Небесної сотні, яка буде встановлена на Алеї зірок біля Ради Європи у Страсбурзі.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Ця зірка означає, наскільки важлива Україна для Європи, наскільки важливою є Україна для Страсбурга, наскільки важливою є Україна для Ради Європи», - сказав Президент.

Порошенко відкрив зірку Героям Небесної сотні на Алеї зірок у Страсбурзі/ Фото прес-служби Президента

Він наголосив, що відкриття зірки Героям Небесної сотні у Страсбурзі є символом «повернення нашої великої нації до Європейської родини». 

У церемонії взяли участь члени родин Героїв Небесної сотні, учасники АТО, українська громада Франції. 

Читайте також: Освітній закон: Порошенко запитав у ПАРЄ, як можна не вчити дітей державній мові

Як сказав у коментарі Укрінформу голова Об’єднання українців Франції Богдан Білогоцький, відкриття зірки Героїв Небесної сотні є визнанням важливості подій в Україні для Європи, внеску людей, які поклали своє життя, відстоюючи демократичні цінності, право жити за європейськими високими стандартами.

«То є офіційне визнання. Ця презентація, як і промова Президента, його відповіді на різні питання - це новий спосіб представити Україну. Ми мусимо бути гордими з того», - сказав Білогоцький.

Українська «Зірка Небесної сотні» стане дев’ятою, що встановлена на алеї. На ній нанесено напис французькою мовою: «На честь Небесної сотні та всіх громадян, які маніфестували за Європу та її цінності під час Євромайдану в Україні. «За вас правда, за вас слава і воля». Тарас Шевченко».

Проект «Європейські плити» («Dalles de l’Europe») зі встановлення уздовж будівлі Ради Європи металевих плит із зображенням зірки з пам’ятним написом було започатковано у листопаді 2014 року. Встановлення плити на честь Героїв Небесної сотні стало можливим завдяки спільним зусиллями української громади Страсбурга, членів Постійної делегації України в ПАРЄ та Постійного представництва України при Раді Європи.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-