Захоплених ФСБ українських прикордонників

Захоплених ФСБ українських прикордонників "закрили" на два місяці - Слободян

Укрінформ
Російська сторона не надала інформації щодо того, як українські прикордонники Сумського загону потрапили до рук російських ФСБшників.

Про це написав  Facebook помічник голови ДПСУ Олег Слободян.

"Прикордонно-представницька зустріч на лінії кордону з приводу того, як двоє українських прикордонників Сумського загону потрапили до рук російських ФСБшників завершилася.... нічим", - написав він.

Слободян повідомив, що російський прикордонник, який прийшов на зустріч, заявив, що він не уповноважений відповідати на запитання та вручив російську версію протоколу про зустріч. Документ формально-сухий та не містить жодних відповідей на питання, які цікавлять українську сторону. Українські прикордонники письмово висловили своє заперечення в зв’язку з порушенням російською прикордонної службою протокольних домовленостей та відверто цинічною позицією.

У той же час обставини "затримання" двох офіцерів російськими прикордонниками потроху вдається з'ясувати, написав Слободян. "По-перше, за оперативною інформацією в РФ стосовно українських прикордонників вже відбувся суд. При цьому розгляд відбувався за двома статтями: щодо незаконного перетину кордону та... злісної непокори працівникам правоохоронного органу. Рішення суду – утримання 2 місяці під вартою", - наголосив він.

За його словами, ці обставини наштовхують на думку про те, що військовослужбовці були захоплені силою, а той факт, що до них кілька днів тому не пустили українського консула лише це підтверджує. "Швидше за все, що на офіцерів чиниться психологічний тиск і не виключено, що у них на тілі є видимі ознаки фізичної боротьби на кордоні", - зазначив Слободян.

Читайте також: Сьогодні ДПСУ з’ясує, як двоє прикордонників “потрапили в руки” ФСБ

Він додав, що ще одним доказом на користь цієї версії – під час огляду лінії кордону, у місці ймовірної "зустрічі" українських прикордонників були виявлені сліди розташування двох груп, які, швидше за все, і захоплювали наших офіцерів.

Державна прикордонна служба спільно з МЗС буде продовжувати вимагати від російської сторони видачі українських прикордонників.

Як повідомлялося, зустріч між представниками прикордонних відомств України та РФ стосовно двох затриманих українських прикордонників відбулась у Брянську, де стався інцидент.

3 жовтня двоє офіцерів відділу прикордонної служби "Зноб-Новгородське" Сумського прикордонного загону здійснювали моніторинг ділянки державного кордону, коли зв'язок з ними перервався. Обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження. Пізніше російська сторона офіційно підтвердила затримання військовослужбовців на кордоні Сумської області. До затриманих не допускали українського консула.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-