Екстрадиція Саакашвілі: Петренко гарантує рішення без політики

Екстрадиція Саакашвілі: Петренко гарантує рішення без політики

Укрінформ
Міністр юстиції України Павло Петренко гарантує, що в кінцевому рішенні Міністерства юстиції України щодо екстрадиції екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі не буде політики і суб'єктивності.

Про це він заявив під час брифінгу в Харкові, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Дійсно, кінцеве рішення прийматиметься Міністерством юстиції. Після отримання всіх матеріалів екстрадиційної перевірки жодної політики, жодного суб'єктивізму в цьому рішенні не буде. Я це можу вам гарантувати як міністр юстиції», - сказав Петренко.

Він наголосив, що «процедура екстрадиції - виключно юридична і правова процедура».

Як повідомлялося, екс-президент Грузії отримав українське громадянство згідно з указом Президента України наприкінці травня 2015 року. Саакашвілі очолював Одеську обласну державну адміністрацію з 30 травня 2015 року по 9 листопада 2016 року, після чого оголосив про відставку.

Читайте також: Тимошенко вручили адмінпротокол за "прорив" кордону

26 липня Президент позбавив його українського громадянства. За даними Адміністрації Президента, причина такого рішення - надання Саакашвілі недостовірної інформації під час оформлення заяви на громадянство (у Грузії на Саакашвілі порушено чотири кримінальні справи, у тому числі про розтрату бюджетних коштів та перевищення службових повноважень).

Головна прокуратура Грузії направила до правоохоронних органів України запит про екстрадицію Саакашвілі.

На початку вересня заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Пєтухов заявив, що Україна розпочала екстрадиційну перевірку щодо Саакашвілі.

Наразі Саакашвілі перебуває в Україні, фактично прорвавшись через кордон 10 вересня у супроводі депутатів та своїх прибічників.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-