12 вересня: народний календар і астровісник

12 вересня: народний календар і астровісник

1088
Укрінформ
Сьогодні Христофора-золотолампадника; проводжаємо журавлів у вирій та вчимо вірші напам’ять.  

Сьогодні преподобного Христофора Римлянина. Цей святий вже у зрілому віці постригся в ченці в монастирі преподобного Феодосія Великого в Палестині поблизу Єрусалима і був великим аскетом. Вдень він виконував звичайну чернечу послушницьку працю, а вночі ревно молився в печері преподобного Феодосія. Минуло 11 років. Якось він зайшов до печери і побачив двох осяйних юнаків, котрі запалювали золоті лампади. На запитання Христофора, що вони роблять, юнаки відповіли, що це лампади преподобних, які колись служили Богові. «А моєї лампадки тут немає?», - обережно запитав Христофор. «Ні. Працюй і молись, то й твоя буде. Можливо…», - відповіли ангели. Тоді чернець пішов у Синайську пустелю і ще 50 років самовіддано молився. Одного разу він почув голос, який наказував повернутися йому в рідний монастир, аби упокоїтися поряд зі святими отцями. Таким чином, засяяла й лампада преподобного Христофора.

О цій порі масово відлітали у вирій птахи. Наші пращури, побачивши в небі ключ журавлів, приказували: «Із чужої сторононьки повертайтесь додомоньку!» При цьому годилося загорнути в хустину грудочку землі й тримати її до весни. Помітивши перший журавлиний ключ, що повертався з вирію, ту грудочку одразу закопували в полі чи городі. Це означало, що весна буде щедрою й буйною.

Іменинники сьогодні Олександр, Іван, Павло, Данило, Єлизавета, Гнат.

Сьогодні 22-ий місячний день. Місяць у товариських Близнюках. Сьогодні можна гадати на чому заманеться: на піску, кавовій гущі, хмарах, рунах, картах, а особливо по будь-якій книзі (крім кримінального кодексу). Енергетика дня пасивна, але це не означає, що й самому треба бути пасивним. Лінь лише сприятиме поступовій деградації. Ідеальний час для навчання і здачі екзаменів. Сьогодні треба читати розумні книжки (еротичні романи залиште на потім), вивчити напам’ять хоча б один вірш або розгадати хоча б один кросворд. Натомість для диспутів і діалогів не найкращий час (кожен чутиме тільки себе), не варто також покладати великі надії на результативне спілкування з вищими інстанціями. Компенсуйте цю прикрість розкішним обідом і келихом доброго вина.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1893 році: +4,3; а найтеплішим у 1909 – 31,9.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-