Мін'юст передав до ГПУ запит Грузії на екстрадицію Саакашвілі

Мін'юст передав до ГПУ запит Грузії на екстрадицію Саакашвілі

Укрінформ
Міністерство юстиції України пересилає запит Грузії на екстрадицію колишнього президента цієї країни Міхеїла Саакашвілі до Генеральної прокуратури для проведення екстрадиційної перевірки.

Про це заявив заступник міністра юстиції Сергій Петухов на брифінгу у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Відповідно до кримінально-процесуального законодавства Міністерство юстиції пересилає запит, отриманий від Грузії, та супровідні матеріали  - 94 сторінки -  до Генеральної прокуратури України для проведення екстрадиційної перевірки, як це передбачено Кримінально-процесуальним кодексом України", - сказав Петухов.

Він повідомив, що Головна прокуратура Грузії у своєму запиті надала гарантію прокуратурі України, що цей запит не має на меті переслідування за політичними мотивами, що особу не буде притягнуто до відповідальності за вчинення злочинів, не передбачених запитом, що особу не буде видано третій державі без згоди України, а також, що відносно запитуваної особи буде дотримано законодавство Грузії та передбачені міжнародними договорами права та свободи людини.

Петухов підкреслив, що, за даними Головної прокуратури Грузії, Міхеїл Саакашвілі є обвинуваченим за 4 кримінальними провадженими, порушеними за такими статями Кримінального кодексу Грузії: ст. 182, яка передбачає відповідальність за привласнення, розтрату або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинені на попередньою змовою осіб у великому розмірі; ст. 33 і ст. 117, тобто зловживання службовим становищем службовою особою, вчинене шляхом насильства чи застосуванням зброї, та умисне завдання тяжкої шкоди здоров'ю; частина друга  ст. 332 -  зловживання службовим становищем.

Заступник міністра юстиції також зазначив, що ухвалою судді колегії у кримінальних справах Тбіліського міського суду від 2 серпня 2014 року щодо Міхеїла Саакашвілі було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а постановою старшого прокурора Головної прокуратури Грузії від 4 серпня 2014 року у зв'язку з ухиленням від явки до слідчого органу та невстановлення місця знаходження Саакашвілі його оголошено у розшук.

Читайте також: Адвокати розказали, яку "лазівку" до України знайшов Саакашвілі

Як повідомляв Укрінформ, екс-президент Грузії Саакашвілі отримав українське громадянство згідно з указом Президента України наприкінці травня 2015 року.

26 липня Президент припинив йому українське громадянство. За даними Адміністрації глави держави, причина такого рішення - надання Саакашвілі недостовірної інформації під час оформлення заяви на громадянство (у Грузії на Саакашвілі порушено чотири кримінальні справи).

Захист екс-губернатора заявив, що подасть до суду позов з приводу позбавлення громадянства. 21 серпня Саакашвілі заявив про намір 10 вересня повернутися в Україну з Польщі через пункт пропуску "Краковець".

Головна прокуратура Грузії направила до правоохоронних органів України запит про екстрадицію Саакашвілі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-