25 серпня: народний календар і астровісник

25 серпня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні вогняного Фотія; не звертай на крота, де свиня порила…

Сьогодні мучеників Анікіти і Фотія. Анікіта був військовим сановником і відкрито звинувачував імператора Діоклетіана у варварстві та нелюдському поводженні з християнами. Правда очі коле, тому Анікіту не тільки звільнили з роботи, але й піддали страшним тортурам, аби примусити його зректися Христа. На захист Анікіти став його племінник – Фотій. Він теж, як і дядько, мав запальний характер. «Ідолопоклоннику, твої боги – ніщо!», - вигукнув Фотій, звертаючись не до кого-небудь, а до самого імператора. Це було останньою краплею, що переповнила чашу терпіння правителя, й він наказав стратити обох зухвальців.

На Фотія у гуцулів було свято вогню. Таких свят на рік було декілька. Виходячи з отарою на полонину, пастухи мали запалити «живий» вогонь, тручи два шматки м’якого дерева, а потім підтримувати його протягом тривалого часу. Вогонь – це лице Бога, вірили гуцули. Плювати у вогонь, так само як і криницю було суворо заборонено. Коли ж дати дитині шматок хліба через вогонь – вона може вирости злодієм. А ще сьогодні спостерігали за кротами: якщо ці тваринки вилазили з-під землі, то невдовзі мало задощити. До речі, гуцули свято вірять у те, що кроти – це ті померлі, які казали неправду під присягою у судах під час розгляду земельних суперечок. Мовляв, саме за це їх і не приймають ні в раю, ні в пеклі, тому мусять, бідолахи, мучитись під землею.

З іменинами вітайте Сергія, Іллю, Івана, Дмитра, Аркадія, Олексія, Олександра.

Сьогодні 5-ий місячний день, який можна охарактеризувати як день стійкості та визначення мети. Не час «прогинатися під мінливий світ». Так, можливо він і не прогнеться під вас, але, принаймні, зрозуміє, що ви гідний супротивник. Не бійтеся проявляти власні почуття й емоції, відстоювати власну думку й переконання. Сміх, сльози, радість, зажура – всьому свій час, а емоційна відкритість позбавить вас від багатьох проблем психологічного характеру. Саме час працювати і з травами: збирати їх, сушити, робити настоянки, відвари, чаї, визначатися з трав’яним лікуванням. Коли уві сні сниться дорога – у вас все гаразд. Коли ж мариться щось незрозуміле – слід звернути увагу на власне здоров’я.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1950 році: +8,1; а найтеплішим у 1903 – 33,1.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-