18 серпня: народний календар і астровісник

18 серпня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Євсигнія; сукаємо свічку-трійцю і готуємось до Спаса. 

Сьогодні мученика Євсигнія, за яким передбачали, якою буде погода в грудні. Якихось окремих обрядодій цього дня не було. Люди намагалися впоратися по максимуму в полі, на обійсті та в хаті, аби гідно зустріти свято Христового Преображення – працювати на Спаса було великий гріх.

Однак надзвичайно цікавою була одна справа. Увечері напередодні Спаса господар і господиня сукали з воску свічки. На цілий рік уперед. Господареві годилося робити страсні свічки, громниці, великодневі, святвечірні, хрещенсвятські, покійницькі, сирітські, вдовині та для роздачі бідним. А родильні, що використовувалися при пологах, весільні, хрестильні, бабські та дідівські уже робила дружина. З особливою урочистістю готували свічки-трійці. Для них майстрували спеціальні підсвічники, оздоблені мистецьким різьбленням та інкрустацією. Саме ці свічки мали бути в кожній родині як обереги від всіляких бід та напастей. Під час сукання свічок господиня вносила зеленосвятське або купальське чи маковійське зілля, а також квіти з пасіки. Господар, виробивши першу свічку, обгортав її зіллям і промовляв: «Пресвята родюча земле наша, ниви, сади, огороди – світ сонця вам!» Беручись до другої, мовив: «Праведне сонце, місяцю ясний, зорі світлі, небо пречисте! Будьте милостиві до людей і до худібки!» І, нарешті, до третьої: «Ліси, води, повітря чисте, всі душі праведні, лада наші, мухи Божі – всім вам на добро, на пожиток!» Цю троїсту свічку теж несли наступного дня до церкви святити.

Іменинники сьогодні Нонна, Євдокія, Дарина, Марія, Іван.

Сьогодні 26-ий місячний день, ми за три дні до новомісяччя і до сонячного затемнення. Період в енергетичному плані важкуватий. Багато хто, навіть дуже сильний і витривалий, почуватиметься, наче легендарний Усейн Болт на своїй останній дистанції. Резерви організму на межі, біоритми уповільнюються, ми стаємо дуже вразливими і реагуємо на будь-які зовнішні подразники. В ці дні бажане табу на алкоголь, важку м’ясну їжу. 26-ий місячний день якнайкраще підходить для постування. Але не забуваймо, що справжній піст завжди супроводжується молитвою. Так само як і молитва нерозривно пов’язана з аскезою, певного роду обмеженням. Від хірургічного втручання в ці дні теж краще утриматись (особливо чоловікам). Уникайте суєти і поспіху у будь-чому. Снаги та натхнення!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1919 році: +7,4; а найтеплішим у 1946 – 36,2. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-